Nová PZ ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek plánuje novou průmyslovou zónu na místě brownfieldu.

Frýdek-Místek chce být připravený na příchod dalších investorů. Problém je ale v tom, že průmyslové zóny ve městě už jsou obsazené. Radnice chce proto přeměnit na plochu pro podnikání nevyužívaný areál Válcoven plechu. S vlastníkem teď začala vyjednávat o jeho nákupu. Jestli se to radnici podaří, budou mít firmy k dispozici plochu asi 10 hektarů velkou.

Poměrně rozsáhlé území leží nedaleko řeky Ostravice. Plocha ale není prázdná, stojí tu asi 15 starých průmyslových staveb. „Mezi největší patří stará válcovna za studena, garáže, bývalé školící centrum, spalovna a energetika,“ popisuje Ondřej Gongol ze společnosti ArcelorMittal, která areál vlastní.  Stavby by museli dělníci zbourat. Území ale až na malou část není podle něj ničím zamořené.

„Sanaci financoval stát, takže všechny zátěže byly do dnešního dne odstraněny, zbývá pouze pozemek pod spalovnou, který je momentálně řešen,“ dodává Gongol. Kolik by město za starý brownfield zaplatilo, zatím není jasné. Firma ale tvrdí, že území nabídne za cenu nižší, než je tržní.  „V případě, že do toho vstoupíme, budeme moci ovlivnit, co v té případné průmyslové zóně vznikne. Když do toho nevstoupíme, Mittal si to využije podle svého a my na to žádný vliv nebudeme mít,“ vysvětluje náměstek frýdeckomísteckého primátora Karel Deutscher (ČSSD).

celý článek: rozhlas.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Marián Kyral :

    Ta značka ukazuje na bývalou Mostárnu. Válcovny plechu jsou nad tím u kolejí.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.