Nová Kasárna – veřejný prostor

Aktuální fotografie dokončující se realizace veřejného prostoru v lokalitě Nových Kasáren v Krnově.

Nová Kasárna je soubor bytových domů a polyfunkčního objektu, které vznikly v prostorách bývalých kasáren v blízkosti nádraží v Krnově. Součástí výstavby byly i přilehlé komunikace, chodníky a cyklostezka. V současné době je dokončován veřejný prostor před polyfunkčním domem, který zde vytvořil lokální centrum.

Funkčně, esteticky a udržitelně řešený prostor je tvořen centrální mlátovou plochou, která má ve svém středu umístěno podium. To je částečně spojené s vyvýšenou zelení. po obvodu jsou umístěny lavičky s dřevěným sedákem. V prostoru je umístěna i drobná kavárna / bar. Kromě mlátu jsou pochozí plochy tvořeny drenážní dlažbou. Součásti realizace je výsadba stromů a zeleně s mulčí z modřínové kůry.

Související články


1 komentář

  1. Dan :

    Velmi pekne, soucasne!

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.