Nemocnice v Bruntále půjde k zemi

Od úterý 14. dubna odpoledne je jasno. Hlavní budova bývalé nemocnice v Bruntále, v níž byly operační sály, oddělení JIP, chirurgie, porodní a ženské oddělení nebo oddělení rehabilitační, se promění jednou provždy v jednu velkou hromadu suti.

Pro schválení přijetí dotace na demolici hlasovalo devatenáct zastupitelů, proti odstranění budovy z Nádražní ulice byli tři komunisté a dva členové hnutí Úsvit přímé demokracie, čtvrtý komunista se hlasování zdržel. „Jsem kategoricky proti bourání. Deset let se po zbouraništi bude honit vítr,“ vytýkal komunista Pavel Bačgoň, který se domnívá, že město nenajde v brzké době řešení, jakým způsobem stavbu nahradit.

„Město nemá žádnou strategii, jak prostor využít,“ prohlásil zastupitel Luděk Šarman z hnutí ANO. Co by se mělo s areálem stát, v tom má jasno architekt využití Radim Lýsek. „Jediné možné celého areálu spatřuji v sociální a zdravotní péči. Prostor je však nutné řešit jako urbanistický celek, a ne samostatně,“ uvedl architekt Radim Lýsek.

Debata o tom, zda osm let opuštěnou hlavní budovu někdejší nemocnice zbourat a jak využívat nadále celý areál, byla značně napjatá. „Mám pocit, že když se budova zbourá, už tam nikdy nic nebude,“ uvažoval zastupitel Daniel Makay (Úsvit přímé demokracie).


bruntal

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  smutné

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Rýša :

  Budova vypadá docela zachovale, tak nechápu proč musí k zemi. Na druhou stranu dotace jsou dotace a v posledních letech DOTACE hýbou Českem, Moravou i Slezskem.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Dotaci na bourání nedá přece někdo jen tak. Určitě je za tím nějaký dobře utajený developer a nedlouho po demolici se objeví naprosto nečekaný projekt na stavbu obchodního centra.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Obchodní galerie Podhorská by mohla vypadat třeba takhle:
  http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2015/05/OG-Podhorská.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.