Nástavba ZŠ Dělnická v Karviné

Pět nových odborných učeben získá Základní a mateřská škola Dělnická v Karviné tím, že přistaví patro nad budovou školní jídelny. Projekt za 43 milionů se má z 90 procent zaplatit z dotace, deset procent nákladů půjde z města. Zastupitelé už dali investici zelenou.  Pokud vše půjde podle předpokladů, stavební práce by měly začít příští rok v lednu. Podle ředitele školy Petra Jurase se počítá s rokem až 18 měsíci na stavební práce a dovybavení učeben. Stavba si také vyžádá změny v režimu fungování školní družiny.

„Družinu a dvě učebny, které v objektu nyní fungují, musíme na tu dobu přemístit do hlavní budovy. Školní jídelna bude normálně fungovat,“ vysvětlil Juras. V novém patře budou moderně vybavené učebny pro výuku výpočetní techniky, dvě učebny angličtiny, zvlášť pro 1. a 2. stupeň, učebna biologie a fyziky a jedna kmenová inkluzivní učebna, kterou chce škola využít také jako učebnu pro mimořádně nadané žáky. „Ti nás zajímají. Ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou řešíme, jak tyto děti diagnostikovat a jak pro ně sestavit výuku tak, aby se ve škole nenudily,“ říká ředitel Petr Juras. Modernizovaná budova bude mít také nový vstup do školní jídelny a družiny. V přední části objektu bude nově výtah, který přes spojovací koridor zajistí bezbariérový přístup do budovy školní jídelny a družiny a do hlavní budovy školy.zdroj: denik.cz

Související články


1 komentář

  1. Milan :

    Stavby za veřejné peníze mají jednu neskutečnou výhodu, zvláště pak v Karviné, kde se prostě NESTAVÍ. A to přispět k rozvoji architektury a urbanismu, zkrášlit okolí a nechat něco pro budoucí generace.

    A proto postavíme v roce 2017 hnusnou devadesátkovou konstrukci, která ani neviděla architekta – jen projektanta. To je v Karviné sprosté slovo, ten architekt. A podle ředitele ZŠ Dělnická, jsou architektonické soutěže drahé, nevyzpytatelné, prodraží samotnou stavbu a nakonec se postaví něco, co lidé nechtějí… Tak to potom jo…

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.