Náměstí Ostrava-Jih

Prezentační plocha povrchů nabízených stavební firmou nazvaná náměstí je téměř dokončena a osazen je i mobiliář. Instalují se opevnění z tahokovu a infocentrum je připraveno k nastěhování.

Související články


Komentáře

 1. adamous :

  Jeste by mohl vymizet ten reklamni smog.

  Thumb up 26 Thumb down 0
 2. Crazym :

  Připadá mi to takové dost pusté ale až ty stromy vzrostou, třeba se to zlepší. A když se budou třeba v tom zastřešeném pořádat potravinové trhy…
  Je třeba si zazálohovat jak „hrozně“ to vypadalo ještě v listopadu 2013 :-)
  http://screenshot.cz/7O5EF/
  http://screenshot.cz/8CH69/
  A sledovat jak dlouho jim to vydrží v cajku…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. David :

  tam je minimalni vizualni zmena.. uvidime za rok..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Ostravan :

  A teď ještě revitalizovat Kotvu:-). Křižovatka a tramvajové zastávky by se měly začít modernizovat již v průběhu příštího roku: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/rozpocet-mesta-je-vyrovnany-a-opet-rekordni.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. davidb :

  Nebudu hodnotit dlažbu (různost druhů), ale ten sestup k podchopdu se mi moc líbí, stejně jako infocentrum.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. David :

  Ostravan:
  Jen doufam ze inspirace nebude v „revitalizaci“ zastavky Hotel. Dum Hlubina… hnedy obklad v r.2020 uz opravdu neleti, ale tesim se na vizualizaci

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Pat :

  Prostě jen všechno srovnali se zemí , aby je údržba nestála nic a místo toho udělali obrovskou betonovou plochu … Jinak mi to připadá dost přeplácané , hlavně co se týče těch povrchů ( napočítal jsem 10 druhů ) A navíc se k sobě vůbec nehodí … To infocentrum s tím podchodem docela ujde .

  Thumb up 13 Thumb down 0
 8. aggu :

  Povrchy jsou katastrofa. Na fotce to není vidět, je třeba si to projít. Nápis Ostrava Jih absolutně nereflektuje, že město má schválený svůj typo styl. Okolní reklamní mor to dodělal úplně.
  Dokud se nebude uvažovat „holisticky“, tak je každá taková investice zbytečná.
  Celkový feeling – zanedbané východolondýnské ghetto.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 9. adamous :

  Pat: Navic, zda se mne to nebo to namesti neni vubec v rovine? Na nekterych fotkach mne prijde, jako by na nekterych mistech byly propadliny nebo je to tak schvalne kvuli odvodu destove vody?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Povrchy a přeplácanost není jediný problém. V noci je to novými lampami nasvětleno více jak vítkovický stadion při zápase.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. Daniel :

  Schody a infocentrum jsou v pohodě. Ale ten zbytek, hlavně povrch, hrozný.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. rasta :

  tohle už může povýšit jedině zeleň. Trochu mi to připomíná vzorkovnu prefa výrobků…ale třeba to časem zaroste mechem:) než ty stupidní billboardy, tak raději nějakou plastiku s Rudoarmějci:)))

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. Rdm :

  Ten povrch je divný, ale možná to byl úmysl zabránit děckám jezdit tam na bruslích a skejtech :D a ten sjezd do podchodu budou všichni v zimě sjíždět po zadku :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. aldik :

  Mohlo by to být pěkné, ale mohlo tam být 1) podzemní parkoviště 2) víc zeleně (zas tolik akcí tam nebude a po většinu času tam bude akorát holý beton :D ) 3) ubrat reklamy na baráku a Hrušku přinutit ať si udělá remodeling a odstraní ty dvoubarevné zalepené výlohy, není to pěkné. A celkově ten obchod stojí za prd, ale takovou lukrativní pozici těžko opustí :D

  Thumb up 12 Thumb down 0
 15. davidb :

  aldik:
  Výlohy Hrušky jsou děs.
  Bohužel ty polepy kryjí výhled na zadní stranu regálů.
  Ale jistě by to šlo vyřešit elegantněji.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 16. adamous :

  davidb: Ty polepy od Hrusky udalne pujdou na jare dolu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Mx :

  Vec vkusu a nazoru, ale za mne: Pri klimatickych zmenach ve stredni Evrope se vytvorila velka rozpalena plocha. Zmizely velke kvetinove zahony pod novou zastresnou casti a dalsi alespon kroviny nebo trvalky ktere se ted pouzivaji. Chybi kvetinace a zelené travnaté podplochy, aspon trochu. Barva povrchů je mirne depresivni. V zimě dvojnasob, chybi celorocni zeleň. Chybi mi “plastičnost” a členitost plochy jako to dokazali na Marianskem namesti. Plocha působí přes množství vzorů fádně a jednolitě. Fajn je ale novy pristrešek a info centrum.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 18. Mx :

  Výčet větších odchylek od vizualizace je skoro zbytečné uvádět: chybí 8 zelených ploch, kovové rošty kolem stromů, záhony u fin. úřadu, velký záhon u jedné z lamp, světlé plochy dlažby (realita – vše našedlé, místa se zámkovkou), lampy jiné jednodušší. :-) a já si říkal, proč mi to nějak nesedí s očekáváním

  Thumb up 13 Thumb down 0
 19. pomsta jouzovy :

  Mne mrzí ztráta kašny.
  Já jsem prostě na kašny na náměstích zatížený.

  To že se to těžko udržuje v chodu, láká to ledaskoho k ledasčemu mi nepřijde jako důvod na kašny rezignovat.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 20. Koment :

  Už jen vystěhovat hlubiňák a buď ho rekonstruovat,nebo zbourat

  Thumb up 15 Thumb down 1
 21. balde :

  Mx: náměstí je o tom, že se vezme plocha a vydláždí se, případně vybetonuje, aby tam mohli probíhat společenské akce, takže ty květináče nechme pražákům u magistrály, a travnaté plochy by tam vydrželi určitě hodně dlouho, pokud byste opět nevytvořil bariéry jaké tam byli doteď

  Thumb up 0 Thumb down 13
 22. marie :

  No, nevím, ale ty lavičky se mi na fotkách vypadají hodně nízké. Už vidím, jak se z nich zvedám :-( Ale neodsuzuji, dokud neuvidí na vlastní oči.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 23. balde :

  Mx: krásný příklad, kdy se odstraňují zelené plochy z náměstí, kde nemají co dělat, jelikož prostor degradují

  Thumb up 0 Thumb down 13
 24. balde :

  balde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rampy-do-garazi-na-vaclavskem-namesti-nakonec-nebudou-40307556

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Sanju :

  Děs. A to infocentrum tedy významně prodlužuje vzdálenost z podchodu na autobusovou zastávku, protože nyní je ho nutné celé obejít.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 26. Infoš :

  Moc se do této oblasti nedostávám, ale včera jsem měl tu „čest“. Možná to někomu přijde povedené, ale mě na tom nesedí spousta věcí. Je to opět další „náměstí“, kde je celá plocha vybetonovaná / vydlážděná a v létě to tam bude docela peklo. Nerozumím tomu, proč nemohla být celá plocha z poloviny zatravněná, v těchto věcech jde město proti současným trendům, i proti zdravému rozumu. Pak mi tam celkem chybí vodní prvek. Další věc, kterou jsem nepochopil je to zastřešení… Nevím jestli mi něco neuniklo, ale to se tam plánují koncerty, nebo podobné akce, že se tam muselo udělat takové zastřešení? Lampy veřejného osvětlení jsou tak nahusto a je jich tak velké množství, že to bude místem s největšími emisemi světelného smogu v Ostravě. A nakonec, ten vymývaný beton není provedený kvalitně, v některých místech jsou příliš široké pracovní a dilatační spáry a celkové řešení je na takové úrovni, že v některých místech bude stát voda, v zimě tam bude kluziště a nakonec voda ve spárách v mrazu beton „potrhá“. Jsou tam sice i zdařilá místa, ale celkově je to spíš podprůměrné a nekvalitní… Sorry jako… Ještě nakonec dodám, že chce-li město toto místo (nebo celou Ostravu) kultivovat, tak by mělo rapidně omezit reklamu, polepy výkladců apod…

  Thumb up 16 Thumb down 1
 27. Rado :

  Cele bych to zboural, hnus.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 28. acdlcia [msstavby.cz] :

  Sanju: Mýlíte se. Infocentrum stojí zde https://mapy.cz/s/nugafucazu a bude se chodit skoro totožnou trasou https://mapy.cz/s/ferahujoja

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. adamous :

  Rado: Zbourat snad ne, ale chce to jednoznacne vice zelene, poupravit tu dlazbu a celkovemu prostoru by pomohlo odstraneni reklamniho smogu a sjednoceni fasad okolnich panelaku … jenze to se asi nikdy nestane :D

  Thumb up 10 Thumb down 0
 30. Svizzera :

  V pátek jsem se v autobuse skvěle pobavil s pár lidmi, kteří s nadšením odsuzovali „kvalitu“ provedení. Prý, kdyby se někdo z radnice vůbec zajímal o názory občanů, řekli by hlasitě své. Holt Úmob Jih nepředpokládal, že se mezi obyvateli najde třeba onen pán středního věku, který část života prožil v Coloradu a Londýně a ze zkušenosti ví, co je to klimatická změna. Všichni diskuze přítomni mi zapřisáhli, že se v létě k náměstí ani nepřiblíží, tak uvidíme, jak bude v letních měsících zaplněno náměstí. Třeba se někdo z radnice chytí za hlavu při pohledu na poloprázdnou rozžhavenou plochu x různých betonových povrchů.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 31. marie :

  Svizzera:
  Nechytí, nebojte.
  Kdybyste si přečetl úvodník prosincového čísla Jižních listů, tak pochopíte, že pan starosta na názor obyvatel Jihu nedá.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 32. balde :

  dneska jsem s i to byl večer projít a mé poznatky:

  1. vstup do podchodu a infocentrum super
  2. asi 6 druhů povrchů po celém náměstí – tragédie
  3. nejhorší jsou ty místa kde jsou jen kamínky nasypané do těch kačírků u pítka nebo co to tam je a v pár velkých čtvercích, nevím jestli plánují do toho sadit květiny? ty budou za chvíli po celém náměstí
  4. výspravky míst kde se jim po tom co to vybetonovali někdo prošel (před kebabem NOMINOS) – tragedie
  5. nevidím důvod aby jelo osvětlení na 100% celou noc a každý den v roce

  Thumb up 10 Thumb down 0
 33. aggu :

  Až se MAPPA trochu rozkouká, tak bych s okamžitou platností zakázal komukoliv z politiků a úředníků města zasahovat do veřejného prostoru bez toho, aniž by dostal požehnání od MAPPY. Tohle není první případ.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 34. oko :

  Vše zmíněno v příspěvcích výše a nezbývá bohužel než souhlasit. Chodím tam tudy často. Očekávání velká, když člověk viděl jak dlouho se tam vše rozkopává, ale výsledek mírně řečeno podprůměrný. Nejvíce mne asi štve, že to celé působí dost lacině, nekvalitně provedeno a hlavně to daný prostor nikam neposunulo a nezkrášlilo (pozn.: o hoteláku stojícím v pozadí ani nemluvím). Tak jak to člověk vidí teď, tak bych řekl, že spíše naopak. Kdyby to nechali více méně jak to bylo a pořádně a kvalitně opravili původní provedení a zbytek Hlubiňáku, možná by to bylo lepší. Třeba Infocentrum a část okolo podchodu vypadá asi nejlépe z toho všeho, ale proč nezasunuli Infocentrum někam přímo do Hlubiňáku? Místo herny Kajota třeba tam je teď druhé papírnictví kousek od původního, nechápu. Celkově za mne zklamání…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 35. balde :

  jeste bych dodal ze kdyz zaprselo tak tam vznikaji krasne kaluze, byl to zamer??? 😀😀😀😀 Jsem zvedav co se stane az zaprsi poradne 😀😀😀

  Thumb up 7 Thumb down 0
 36. adamous :

  balde: To namesti neni patrne kvalitne zpevnene, uz i na fotkach jde videt, ze tam vznikaji ruzne zlaby. Jsem zvedavy, az trochu namrzne, to budou pady :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 37. adamous :

  Uz je to tady: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-namesti-ostrava-jih-otevreno-20200107.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. marie :

  Hmm, hlasování pod článkem ve 21,00: líbí 25 – nelíbí 75
  O něčem to svědčí, ale to asi pana starostu nebude zajímat, jeho zajímají jen kladné ohlasy.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 39. aggu :

  Ctihodný pan starosta udělal v jednom úkolu hned dvě chyby. Jednak měl vyhlásit velkou urbanistickou soutěž, protože doteď vůbec netuší, kde by mohl Jih centrum mít. A jestli vůbec. Protože „Jih“ imho neexistuje, je to jen taková betonová chiméra. Existuje Zábřeh, Hrabůvka, Výškovice. Možná by bylo lepší mít 3 malé centra, tam kde už jednou byly….
  Nevím, nejsem starosta.
  No a pak, až bych to zjistil a věděl, pak bych vyhlásil architektonickou soutěž na ono 1/2/3 náměstí.
  Ale nevím, nejsem starosta….
  Ve starých Výškovicích kolem kostela je hezky a místa dost.
  V Zábřehu kolem Zámku a 3(!) sousedních kostelů či modliteben je hezky a místa dost (a když se vykopne ta benzinka bude ho i víc).
  V Hrabůvce na rondelu a kolem okolo je hezky a místa dost. Do šířky i do výšky.
  A ještě ke všemu všechny 3 místa spolu tvoří takový pěkný rovnostranný trojúhelník, který vyplňuje Bělský les ;)
  K dokonalosti už by chybělo jen jediné, zrušit celou radnici Jihu. Jsou zbyteční, věřím že je pár řádků v Pythonu a AI dokáže nahradit.
  A kdyby snad ještě chvíli ne, mám pro starostu poslední radu. Přesunout budovu radnice z nejhnusnější radniční budovy v okrese – do Akordu. Žádná kultura se tam stejně nekoná, barák slouží jen jako ohřívač zadků pražských zájezdových umělců.
  A aby té geometrie nebylo dosti, Akord leží takřka přesně v těžišti onoho trojúhelníku. To aby se zábřežští, výškovičtí a hrabůvčané neškorpili.
  Problem solved.
  PS: Má to jen jednu chybu, nikdy by se do onoho trojúhelníku nesmělo přidat centrum Staré Bělé.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 40. aldar :

  Mám několik otázek:
  Proč se v tomto centru objevila konstrukce, která velmi připomíná haly rourovny ve Vítkovicích, proč je do podchodu umístěna rampa, která neodpovídá parametrům ramp pro imobilní občany a proč je tak velká plocha schodiště – (Původní amfiteátr byl vytvořen pro kino, která měla zde ve venkovním prostoru promítat filmy. I proto, že dům (dnes FÚ) obsahoval kino pro 500 diváků.) a proč nemá „Info jih“ vstup z „náměstí“ a proč zde chybí zeleň a vodní plocha.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 41. rasta :

  aldar: asi bych se obrátil na zadavatele zakázky
  Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
  Horní 791/3
  700 30 Ostrava
  Call centrum:
  Telefon: 599444444
  Adresa elektronické podatelny:
  posta@ovajih.cz

  Thumb up 6 Thumb down 0
 42. Jirir :

  Na youtube ostrava jih rekonstrukce namesti je foto video s postupu rekonstrukce.jinak stavba vypasa celkem pěkně

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.