Náměstí Ostrava-Jih

Zastřešení je hotovo a přišla řada na pokládku povrchu. Ten bude podle všeho tvořen jednolitou betonovou plochou s vymývaným povrchem podobným původní dlažbě. Takže na slíbené zachování čtvercového vzoru tvořeného bílými pruhy si můžeme nejspíš nechat zajít chuť. Sloupy osvětlení ale vizualizaci odpovídají.

Související články


Komentáře

 1. Davidb :

  Sloupy osvětlení jsou zajímavé.
  Jen mě zajímá, jak budou svítit dolů. Nebo bude větší světelné znečištění.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 2. Malina :

  Hlavně, že povrch už jednou měli hotový, ale celý ho vybagrovali a teď dělají znova…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. johny :

  Bude tam i nejaka zelen?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Davidb: johny: Stačí se podívat na vizualizaci

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. David :

  Tak podle té vizualizace to nevypadá podobně vůbec…ty světla měla být v jakémsi čtvercovém rastru obehnaném zeleni, stejně tak ty stromy… a ty rastry jsou zřetelně oddělené od jednotlivých jdoucích pásů… podle aktuální fotografie je to prostě jen jeden povrch bez jakéhokoliv členění. Ještě mě zarazilo že ten povrch není hladký, takže například na kolečkových bruslích/skatu se lidi nebudou moct ani projet a ten prostor měl sloužit pro všechny. Takže i tento projekt je příklad že veřejný prostor je pořád tabu pro Ostravu, ještě k tomu že za tím stojí pokud se nemýlím Projektsudio? to že tam budou stromy které vyrostou za nějakých 10-20let je jedna věc ale když už to je náměstí tak musí být samozhřejmostí nějaké keře, květiny, záhony… v létě tam ty babičky budou pěkně odpadávat. Jediný rozdíl toho náměstí před a po budou prakticky jen ty stromy a světla

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  David: A četl jste vůbec ten text co je nahoře v článku?

  „Ten bude podle všeho tvořen jednolitou betonovou plochou s vymývaným povrchem podobným původní dlažbě. Takže na slíbené zachování čtvercového vzoru tvořeného bílými pruhy si můžeme nejspíš nechat zajít chuť.“

  Asi ne.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Malina: Protože se nepovedl a vypadal jako beton do základů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. David :

  Promiň ale ta plocha je tak obrovská, že nějaké členění tam určitě mělo být klidně i bez čtverců ale pokud tato zakázka šla na architektonické studio tak bych předpokládal že ten povrch domyslí, nemyslíš? Tohle je jednoduchost alias pitomost upřímně… ale větší problém je ta zeleň kdy těch pár stromků zasazených do jedné lajny není nic extra, to je už tam mohli postavit do nějakých designových květináčů. Jestli to jsem jen já tady kdo z toho není nadšený ale jestli se teda rozhodli změnit povrch na jednolitou betonovou plochu pak chybí ta estetika prostoru, která je běžná na náměstích ano mimo Ostravu většinou a jestli tohle nikdo jiný nevidí tak to se nedivím, že ty prostory takhle končí!
  A otázkou je jestli MAPPA tohle vůbec vyřeší do budoucna….

  Thumb up 13 Thumb down 0
 9. pomsta jouzovy :

  Souhlas s Davidem.
  Pokud trda ta jednolitá betonová plocha nemá být rafinovaný odkaz na minulou funkci a občasný název Hrabůvky „Letiště“

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. JohnnyKrabák :

  Mi se hlavně líbí, jak zastřešením mysleli na pořádání kulturních akcí, ale pak tam před budoucí „pódium“ natlačili sloupy osvětlení a stromy, aby na pódium pro jistotu nebylo vidět… Asi ideální na pořádání politických mítinků (rozumněj, aby z dálky nelétala vejce)

  Thumb up 2 Thumb down 6
 11. David :

  JohnnyKrabák:
  To zastřešení mohlo být vyřešeno jinak bez těch nosných sloupů které zbytečně cloní výhledu z fitka a minimum přírodního světla, diky… to by určitě šlo normálně položit na střechu podél toho atria… kvůli tomu že se tomu v minulosti říkalo Železňák (už dávno bylo rozhodnuto o jiném jménu) tak tam museli i přesto hodit železo a lidi jim budou asi tleskat. Takhle opravdu ne

  Thumb up 2 Thumb down 3
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  David: Proboha lidi uvažujte trochu než tady vyplodíte nějaký takový nesmysl. Opravdu si myslíte že jsou ty původní střechy dimenzovány na to aby unesly takové zatížení.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 13. balde :

  acdlcia [msstavby.cz]: mohli tam udělat třeba to zastřešení co mají v dolní oblasti u vysoké pece č.1 kde mají tu platchtu co se bud roztáhne nebo se stáhne, to by ta třecha třeba zvládla, ale jelikož na to nebyla nějaká soutež nebo debata s občany tak nevíme jestli to je reálné nebo ne.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. Jiří :

  Ja bych jeste s tim clenenim nehazel flintu do zita. Nejspis to nebude materialove jine, nez nyni, ale dle meho nazoru neni povrch stale finalni. Za mne si myslim, ze je realne, ze bude cleneni vytvoreno treba vybrousenim tech pasu do toho vymyvaneho betonu. Nejsem stavar ani odbornik-jen laicky nazor pri pohledu na vizualizace. Kazdopadne by takovou upravou zamezili lamani jednotlivych kusu dlazby nebo pripadnym posunum. Uvidime jak dopadne vysledek.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.