Náměstí Ostrava-Jih

V lednu 2020 bylo slavnostně otevřeno rekonstruované náměstí Ostrava-Jih. Nyní je opět rekonstruováno.

Problematický povrch z vymývaného betonu, který je velmi nepříjemný pro chůzi, je na částech náměstí opět vyměňován.

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Made in Ostrava – záruka kvality. Samozřejmě v uvozovkách.

  Thumb up 13 Thumb down 6
 2. Rdm :

  Nebylo by jednodušší to postavit celé znova než to takhle látat?

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Staré Dacan :

  Podle mne je zaujal můj předchozí návrh na výstavku těžké kolové techniky z CCCP pod stříškó a tak prostě zvyšují únost.

  Sudruzi, tak je to spravne, bo tak to ma byť!!!

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. Jirka :

  Snad je to vše v rámci reklamace.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. adamous :

  Staré Dacan: Nebo je to mozna nova umelecka instalace, bagr, plot a halda betonu, co my vime

  Thumb up 11 Thumb down 1
 6. donc :

  Další náměstí po Masarykově je opravováno, asi protiskluzová úprava nevyhovuje. Chodí se po něm blbě, ale bezpečně. Je zima a ještě jsem neuklouzl !!!

  Thumb up 1 Thumb down 7
 7. petr :

  Jak je vůbec možné, že něco takového investor vůbec dokázal převzít… to tady v Ostravě sedí na úřadech takoví apatičtí a neschopní idioti?

  Thumb up 15 Thumb down 6
 8. . :

  petr: Ale město to právě nepřevzalo, proto tý opravy.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 9. Prokop :

  Petr:Vy byste převzal barák s dírou ve střeše a potom si to opravil za své peníze?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 10. Rado :

  Tady je ale zarážející ta dlouhodobá a přetrvávající nízká kvalita prací. Co se dělá pro město, vždycky to smrdí problémem. V týdnu jsem byl v Praze a vedle VŠE vyrostl nový kancelářský komplex. A chodníky? Kostky 5×5 z ušlechtilého kamene a mezi kostkami neproleze papír. A v Ostravě? Používáme skoro zásadně jen to nejjednoduší a nejlevnější a neumíme pořádně položit ani zámkovku či nějaký asfaltový koberec.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 11. Mx :

  Rado: naprostý souhlas. Uděláme např. za desitky milionu celou novou nadrazni a abysme usetrili 1-2miliony za kvalitni dlazbu, dame tam na hlavni historickou tepnu Ostravy hnusnou obycejnou zamkovku, pritom ta dlazba pak tvori 90% celeho dojmu z rekonstrukce… rozhoduje postoj, ne peníze…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 12. aggu :

  Mx: Rado:
  Zevšeobecňování je pitomost. Už si to uvědomte ;) Žádná „Ostrava“ není, je to vždy konkrétní projektant, konkrétní investor. Třeba Gong je příklad čeho? ;)
  „Nová kancelářská budova“ v Praze není žádný příklad hodný následování. Je to jen „nová budova“. Zkuste si v Praze projít okolí žižkovského nádraží, kde staví – překotně – banální stavby. Zjevně bez nějakého vyššího plánu. Každý developer na svém urvaném klajmu. Chaos. Divná doba. V Ostravě se provádělo 50 let totéž a je to dodnes problém. Praha si stejný problém vytváří dnes a ještě tomu tleskáte ;)
  Ano, Nádražní opravdu byl zmršený projekt, ale – opět – zapomínáte na jednu věc – jak dlouho trvá projektová příprava. Jaký byl postoj investora v době zpracovávání projektu k veřejnému prostoru? Nezájem, nula. Nyní se postoj změnil, hurá. Ale doba projektové přípravy a stavby je cca stejná. Takže na výsledky té změny si musíme počkat.

  Thumb up 15 Thumb down 10
 13. Marian Kechlibar :

  Jak drahé by bylo předláždit tu Nádražní kvalitním kamenem teď?

  To přeci nemůže být megaakce za miliardu.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 14. Rado :

  aggu: V Praze se staví a dá se říci, že v širším centru opravdu nenatrefíte na zámkovku. Ušlechtilý kámen je standard. Za to v Ově máte zámkovku napranou skoro všude, a pokud se použije kámen, tak jen ta nejjednodušší vazba, mozaika je scifi. Ta cena za kvalitní dlažbu není o moc vyšší, ale jak napsal Mx, jde o dojem. Ano, problém je v tom, že investorovi (městu) je zcela jedno, jak co vypadá. Ostrava vždycky odmítala moderní řešení, volila levnější varianty a ty ještě dokázala osekat. Na rozdíl od Prahy/Brna si dovolím říct, se v Ostravě staví výhradně na účel. Ale pod taktovkou „na Ostravu dobrý“, to lidé žerou.

  Thumb up 14 Thumb down 3
 15. Mx :

  Rado: lip bych to nenapsal a je treba si pro zmenu umet nastavit to zrcadlo konecne. Je tady ale samozrejme i mnoho skvelych povedených veci !!!, at nejsem jen kritický. Ja osobne jsem parkrat psal na magistrat, chodil na demonstrace, psal dopisy ap. Takze jen nebreptam negativne na serveru. Ale nebojim se rict neprijemnou skutecnost jako ted

  Thumb up 7 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.