Náměstí Ostrava-Jih … a je to!

Virtuální prohlídka nového náměstí.

Už z prvních fotek je vidět nerovnoměrnost osvětlení plochy.

Lavičky s prvním deštěm pustily barvu.

No a na závěr už v minulosti diskutovaná kvalita povrchů.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  to je foceno po několika letech užívání? tak rok 2025 ??? :D

  Thumb up 31 Thumb down 3
 2. Daniel :

  Šílené…

  Thumb up 27 Thumb down 6
 3. LoLec.CZ :

  Ty lampy jsou napojené na bílých prodlužkách? :-) Tak potom pozor, až ČEZ vydá oznámení k okleštění stromoví pod elektrickým vedením. :-) To už tam z té zeleně nezbude vůbec nic.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. Lip :

  Ďábel je skrytý v detailu!!! Bohužel, tady jsou ty detaily prostě hrozné!

  Thumb up 25 Thumb down 3
 5. MM :

  Udělat mi takovou dlažbu zhotovitel na baráku, tak letí jak špinavé fusekle. Bohužel stavebnictví je v krizi, myšleno kvalita provedení a není to ani o penězích. Firmy mají tolik zakázek, že objednavatelé jsou vůbec rádi za provedenou práci. Každopádně zatížení dlažby u rodinného domu a na náměstí je někde jindy, můžeme jen počítat měsíce – roky, kdy se to tam rozpadne :-(

  Thumb up 23 Thumb down 3
 6. adamous :

  MM: Hlavne, ze ma obvod na uctech stovky nevyuzitych milionu. Neco podobneho se delo ve Starem Zabrehu, kdy opravili park a na cely park dali jeden odpadkovy kos. Kdyz jsem na to v roce 2016 upozornil radnici Jih, tak mne bylo odpovezeno, ze probiha vyberove rizeni. Pise se rok 2020 – park je casto zavaleny odpadky, vzhledove vse po par letech vypada, jako by se tam snad pomalu nic neopravovalo (sve udelali i vandalove) a mam pocit, ze i te jediny kos uz tam snad ani neni :D

  Thumb up 17 Thumb down 2
 7. nk :

  adamous: No jo, to je klasika – výběrové řízení na odpadkové koše. Měsíce čekání, pak odvolání neúspěšných účastníků… Zákon o veřejných zakázkách je známý paskvil, ale taky chybí kreativnější přístup ze strany veřejných institucí (tedy aby našli nějaký způsob, aby něco šlo dělat jednoduše a nehledali důvody, proč to nejde).

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. aggu :

  Ty dráty na lampách mě (taky) velmi zaujaly :-)
  Mimojiné :-/
  Docela by mě zajímalo vyjádření autora k výsledku, myslím že to je pan Kotek. Pokud nedostal držhubné.
  Vina je ale jednoznačně na investorovi – radnice. Jak tohle mohl někdo převzít?
  Ty betonové povrchy by měli ctění radní odsekat. O sobotních brigádách v šaškovských mundurech.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 9. aggu :

  U zrodu byl ještě Sibinský…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Dejv :

  Je to typicka Kokotkovina (Projektstudio). Preplacanost, x povrchu, materialu. Stavebni objekty, co postradaj smysl. Vysoke naklady na udrzbu.

  Sviti to jak stadion, presvetlene. Ta ocelove zastreseni co neni na fotkach postrada smysl. Betonova vyhen. Kde se lidi skryji v lete pred sluncem?

  Napocital jsem jen jeden odpadkovy kos. Stoan na kolo zadny.

  Bohuzel Kotek tezi z kontaktu sveho otce jeste z dob socialismu. To jak je napojen na verejnou spravu, hlavne v Porube je do oci bijici. Tenhle projekt je ulet? Bude to mit dopad? Ne. Zuzka, nebo Poruba mu stejne zase něco prihraje. Bohuzel v teto zemi stale funguji principy, do ktereho zadku dobre vlest.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 11. 109 :

  Ta bílá světla už začínají být ostravský mor. Asi výprodej v OBI.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. Ljuk :

  Tak víte, co. Ta místostarostka chtěla stihnout ještě prosinec a pořádat na „náměstí“ vánoční trhy… Takže to odnesla kvalita.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. adamous :

  Tak jsem to byl dnes osobne zkouknout – bylo pouzito asi 20 druhy materialu, pusobi to, jako by se nekdo chtel zbavit vseho, co mel na sklade :D. Nekde byla pouzita jedna velka kostka, nekde 2 male. Spary mezi dlazdicema nejsou soumerne, nektere kostky jsou polozene nize a nektere vyse. Mramorove oblozeni uz zacalo praskat. Celkovy osobni dojem je, ze to vypada lepe, nez pred rekonstrukci, ale zase za tech 90 milionu nebo kolik to stalo, tak takovy rozdil to urcite neni. Hezka je alespon ta cast od podchodu az k namesti.

  Thumb up 21 Thumb down 0
 14. Mx :

  Jsou to vtipálci …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. petr :

  Na Ostravu dobrý, ne? :-D Doporučuju se zajet podívat i na nedávno zrekonstruované Mariánské náměstí, nedostatek údržby se na něm hodně brutálně podepsal… No co dělat, když veřejný prostor spravují lidé, kterým je to úplně u (_.(_), tak to jinak než fiaskem dopadnout nemůže…

  Thumb up 12 Thumb down 1
 16. Rýša :

  Otřesné!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 17. Vašek :

  Nevíte někdo, zda se tam ještě budou provádět nějaké opravy/úpravy?
  Stále tam stojí bagry a koluje fáma, že se bude ten betonový povrch na zemi rozkopávat, protože tam jsou nějaké chyby.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. Rado :

  Kristova noho, ať mi nikdo neříká, že je tohle normální, co je vidět na fotkách. Ty excesy se v Ostravě táhnou jak červená nit a jak je vidět, stále není všem dnům konec. A tady tyhle drobnosti, jedna za druhou, kterých jsou v Ostravě stovky, dělají z Ostravy podprůměr. Člověk se stydí za to, kde žije, protože tohle není už fakt normální. Mě se doma nerozjela zámkovka ani po 15 letech, a to na ní parkují den co den dvě auta a v Ostravě je tento problém již po pár týdnech…

  Thumb up 18 Thumb down 2
 19. mJožka :

  Vašek: Na jaře by se měly dosazovat stromy a měla by se spouštět fontána.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. pomsta jouzovy :

  provedení detailů – divné
  celkový dojem – zatím otřesný
  ale ještě tomu dám čas do jara – třeba opravdu dosadí nějakou zeleň
  – třeba různorodost povrchů oprší déšť, ochodí ostravaci
  – a třeba se celkový dojem změní na rozpačitý

  Ale ten přístup – necháme prostor zpustnout, aby pak jakákoli změna vypadala jako změna k lepšímu – tak ten je k pláči.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 21. Mx :

  Z mé strany je to tady už tradiční ohrané téma ale pídil bych se krom kvality i po tom, proc to vzdy vypada jinak na vizualizacich. Vzdyt na ni to bylo prece hezké!! Odchylky nebo manipulace s vizualizacemi by mely byt zakázány a pulka problemu pak ani nevznikne. Kdyz si koupite auto dle fotky, taky nebude mit jiny naraznik nebo tvar karoserie. Proc to nejde ve stavebnictvi u realizace staveb !!!??? A dále se manipuluje s vizualizací okoli, treba zde bylo na obrázku znacne vylepšené samotné obchodni centrum, což ovlivnilo dojem, a přitom zustalo a zustane ošklivé.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 22. Ambry :

  Dovolte abych se taky vyjádřil. Pracuji jako stavbyvedoucí, ale ne u Zlínstavu, takže o tom něco vím. Betonové povrchy už svým nápadem jsou past na zhotovitele : projektant to pěkně vymyslí, na vizualizacích je to krásné, ale tyto povrchy jsou dělané na stavbě jako monolit, a tudíž to nebude nikdy jako z fabriky, ten kačírek nebude nikdy na všech površích stejný jako když Vám vyjede ve fabrice dlaždice s kačírkem jako rohlík z pece. Ty zámkovky souhlas : to je hnus fialový, jestli tohle někdo přebral, tak je to na vyhazov. Ale nevím, třeba existuje předávací protokol, kde jsou popsány vady a nedodělky s termínem odstranění po zimě. Ale hlavně chci říci tohle : vy všichni kritici, pokud to budete psát jenom na tenhle web, tak se s tím nepohne. Autor fotek je může přeci poslat i s komentářem jako občan Ostravy na email stavebního odboru Ova-Jih, doporučil bych s kopií na starostu, emailové stránky jsou přístupné na webu. A třeba se něco dozvíme, dal bych krk za to, že to starosta takto nenechá jen tak. Začne se něco dít. Alespoň donutíte někoho se tím zabývat a bude to muset řešit.

  Thumb up 30 Thumb down 0
 23. petr :

  Mx: svatá pravda. Jsem hooodně zvědavý, jak v reálu bude vypadat právě započatá „revitalizace“ Černé louky…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 24. Migi :

  https://www.facebook.com/lexikonJihu/photos/a.112641016773674/175646427139799/?type=3&theater

  foto zpátky do minulosti – bez blbých reklam, jen zeleň s kašnou a záhony

  každopádně, na téhle fotografii jde krásně vidět jak se myslelo na zelené plochy a květiny….
  Projektstudio by už opravdu po tomto maléru mělo zapomenout na tvorbu veřejných ploch :) Děkujeme, přestaňte!

  Thumb up 17 Thumb down 0
 25. rasta :

  Migi: v otřepané frázi se hovoří o tom, že ryba smrdí od hlavy. Takže postup je jasný ZADAVATEL-ARCHITEKT-PROJEKCE realizační firma jede podle projektu včetně „výmyslů“ projektu. Kvalitu provedení a postup hlídá technický dozor, jsou stanoveny pravidelné kontrolní dny. Pochybuji, že se přebírání stavby obešlo bez zápisu o vadách a nedodělcích vč. termínu odstranění. Očividně se některé části zpevněných ploch budou muset rozebrat a přeskládat znovu. Neměly se vymýšlet velké monolitické prvky a použít klasická vymývaná dlažba. Problém bude pokud zase vjede na plochu něco těžšího jako jeřáb nebo záchranné složky. Pokud tam zadavatel schválil rozsah zeleně v tomto rozsahu, očividně nemá kapacity a zájem na tom starat se o nějakou velkou údržbu. Každopádně návrh byl uveřejněn s dostatečným předstihem aby to občané mohli připomínkovat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. davidb :

  Migi:
  Nadávalo se tady na nedostatek stínění před sluncem a vida v minulosti ho taky moc nebylo :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 27. rasta :

  Migi: a ještě k vaší poslední větě, síla prezentace zmiňovaného studia je zřejmě na vysoké úrovni : https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-poruba-hlavni-trida-stezka-v-korunach-stromu-20200123.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. Martin [msstavby.cz] :

  rasta: No to je další fail. Stezka v korunách (kmenech) stromů uprostřed sídliště.

  Jsou to hezké obrázky. Málokdo se však pozastaví třeba nad bezbariérovostí objektu. Ten sklon se mi zdá moc velký pro maminky s kočárky nebo vozíčkáře. I pro seniory to bude doslova horská turistika. Tady opět nemohly být dodrženy normy. Ale většině stačí barevné obrázky.

  Stezky pracují s morfologií terénu a opravdu vedou v korunách nebo nad. Tady se na malém místě opat snažili nacpat co nejvíce věcí, které tam ani nepasují.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 29. rasta :

  Martin [msstavby.cz]: on to David nemyslí špatně a snaží se v Ostravě zanechat svou architektonickou stopu. Ne vždy ovšem hmota vítězí nad logikou a funkčností… na druhou stranu, kéž by bylo víc takových odvážných v našem městě….

  Thumb up 6 Thumb down 2
 30. JSjr. :

  rasta: Souhlasím, navíc se jedná o pouhou vizi.
  A jakožto pouhý nápad přenesený na papír z něho nakonec nemusí zůstat vůbec nic, protože to narazí jakmile se začnou řešit normy a vyjadřovačky.
  Což nakonec může dělat úplně jiné studio, které vzejde ze soutěže.

  Důležité je, že je to zveřejněno v této fázi, kdy lze spoustu věcí změnit a upravit. Přídávat postřehy a nápady.
  Jestli bude samostatný článek vyjádřím se asi více.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 31. Martin [msstavby.cz] :

  Dotaz na fb městského obvodu Poruba k návrhu stezky v korunách stromů:
  „Bude nějak vyřešen přístup na vrchní plošinu pro vozíčkáře a tělesně postižené? Co koukám na obrázky, tak mi to přijde dost prudké, aby to vozíčkář na mechanickém vozíku vyjel nebo člověk o berlích vyšel. Navíc u vstupu je dost vysoký okraj. Děkuji.“

  Odpověď obvodu:
  „Dobrý den, to, co vidíte, je jen návrh. Technické podrobnosti se teprve budou řešit. I včera se na to lidi ptali a architekt slíbil, že na to bude při finálním návrhu myslet.“

  Přijde mi jako ztráta času a energie, dělat vizualizace něčeho, co není podle normy a předpisů. Podobně se vyjádřilo Projektstudio k vizualizacím parkovacího domu u krajského soudu. Na vizualizaci chybí některé nosné prvky.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 32. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  Tak tady jsem opravdu v šoku jak v dnešni dobe muze vzniknout takova vec bez technickeho reseni, ze vubec meli odvahu neco prezentovat.
  jde videt jaka skupina lidi je tam zamestnana :(

  Thumb up 6 Thumb down 1
 33. rasta :

  David: proč v šoku? Jedná se o skici a vizi, prováděcí projekt se dělá v další fázi, vše má svůj postup i cenu. Vy byste věnoval nadmíru času a vypracovával do detailu nabídku na něco, co by vám někdo během minuty zhatil. Vše je předmětem diskuze …

  Thumb up 4 Thumb down 2
 34. aldar :

  V Porubě není kde parkovat, tak se svého vzteku řidiči půjdou zbavit do korun stromů. Fajne, ne?

  Thumb up 4 Thumb down 5
 35. vláďa :

  Koukám že se od dob Rykaly moc nezměnilo, někdo se musel extra nabalíkovat za tuhle fušařinu!!! A oni se tím ještě na fb chlubí…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 36. Crazym :

  Tak nevím, takové nějaké divné… Já tam chodit nebudu, co tam taky :-) Ale pamatuji si to takhle https://1url.cz/BzKCE to je ještě před tím než tam vznikla ta údernická mozaika. Tak co soudruzi nostalgici, bylo lépe? :DD

  Thumb up 1 Thumb down 5
 37. Mx :

  Ambry: ok, ale jaktože lidé prebírajici stavbu, investor, dohližitelé ap. naopak nechodi na tento známý server, aby zjistili, co občanům v Ostravě vadí?? Proc si musime stezovat na uradu my a bez toho to všem zase v klidu projde??? Nejsou za to placeni, aby delali dobrou praci a zajimali se, co obcan chce, kdyz je plati z daní a co je ta dobrá práce a co není?

  Thumb up 8 Thumb down 0
 38. A zeleň ne? :

  Nějaký stromeček by se tam nevešel? :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 39. balde :

  OVA jih si to pochvaluje, chce se mi z toho článku brečet https://www.patriotmagazin.cz/az-se-zazelenaji-stromy-a-kere-lide-si-nove-namesti-na-jihu-zamiluji

  Thumb up 3 Thumb down 0
 40. adamous :

  balde: MAPPA na ne!

  Thumb up 5 Thumb down 1
 41. thvari :

  balde: to není moc kriticky vedený rozhovor…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 42. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: Pouštějí se do dalších projektů. No jestli budou provedeny ve stejné kvalitě tak teda potěš koště.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 43. O. :

  balde: z toho článku bych taky brečel. Tvl napřed ten prostor nechají dlouhé roky chátrat, údržba nula nula nic, a teď vypráví něco o náletových dřevinách a potkanech. To jsem zvědav, jak ta jejich skvělá rekonstrukce bude vypadat za 5 – 10 let s tou tradiční údržbou veřejného prostoru na Jihu.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 44. vláďa :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Radní Ostravy jih ne že by neměli už nic stavět, spíš by zasloužili pořádnou šťáru ve výběrovém řízení, protože toto je na kriminálku.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 45. rasta :

  Naříkat jako anonym na webu
  Plakat nad hotovým na webu
  Podezírat ostatní z korupce na webu
  je to tak české a ještě víc ostravské, máte mnoho způsobů, jak to řešit reálně jako občan, obyvatel
  ale vy budete..
  Naříkat jako anonym na webu
  Plakat nad hotovým na webu
  Podezírat ostatní z korupce na webu

  Thumb up 2 Thumb down 7
 46. vláďa :

  Bránit se proti zfanatizovanému davu jednoho hnutí, které dnes na většině radnicích vládne lze špatně. Pročtěte si Slovo starosty na ostravě jihu z listopadu. https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2019/rocnik-2019/JL_10_2019_web.pdf … kdo je proti ten je lempl… je pak utracení 94 milionů za něco co nikdo nechtěl a v takovém stavu převzít normální.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 47. rasta :

  vláďa: jestli tak náhodou nejste tím fanatikem VY? Motat politiku na stránky věnující se výstavbě a architektuře v MS kraji. Tento projekt se připravoval řadu let, před vládnutím vámi zmiňovaného hnutí. Zúčastnil jste se stavebního řízení? Podal jste jakýkoliv podnět? Napište jeden jediný příklad, jak jste aktivně k věci přistoupil?…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 48. vláďa :

  rasta:
  Podnět jsou výše uvedené fotky pane. Po jednom měsíci užívání. Kdo rozhodoval, kdo podepisoval a kdo přebíral? Někdo kdo připravoval? No asi ne. Proč se kritizuje zákon o dostupnosti k informacím prakticky nejvyšším činitelem v obci, který tady je 6 let…

  Thumb up 0 Thumb down 5
 49. rasta :

  vláďa: Vážený pane, asi trošku pletete pojmy s dojmy. Tento web má čistě informativní charakter. Obraťte se na příslušný stavební odbor, pokud s tím máte problém. Okolnosti převzetí díla a případné řešení závad vám budou rovněž sděleny tamtéž. Pokud máte jakékoliv další pochybnosti obraťte se na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jinak je to opravdu prázdné tlachání z vaší strany.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 50. vláďa :

  rasta:
  No a vy neřešte co mám dělat co a kde má jaký význam nebo co kde píšu. Mám svůj názor a komu se nelíbí tak ať si… třeba tam zajde podívat a udělá si svůj názor ju? :o))

  Thumb up 0 Thumb down 8
 51. rasta :

  vláďa: ano a tímto jste si dokonale nakálel do úst a potvrdil, že jste jen obyčejný trotl troll. Dejte si medaili a příště zase s novým nickem…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 52. Staré Dacan :

  Jeden kamarád to o Ostravě a veřejném prostoru celkem vtipně glosoval. Buďte rádi za Kotka, ještě jste tam mohli mít Ateliér Simona… smutné že?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 53. Hanys :

  No,já si hlavně myslím,že tyhle projekty by měli schvalovat danoví poplatníci,lidé kteří se tam pohybují a někdo kdo má vkus.Proč není referendum na veřejné prostory?Furt jenom betonbetonbeton.Černá louka bude taky maso.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 54. Crazym :

  A protože prachy za náměstí jsme už utratili a ekonomika se musí točit dál, tak je třeba si zaplatit inzerci na Deníku https://doporucujeme.denik.cz/doporucujeme/ostrava-jih1.html , protože my rádi utrácíme z cizího. Navíc půjde vidět jak jsme akční a že se neflákáme a co pro vás všechno děláme a o to jde, pak máme prémie :DD Tak hybaj ovečky na trhy a Zdeňka Krásného, tomu taky pustíme chlup co vytáhneme z vás ale kdyby jste nedošli, tak se zase tak moc neděje, už jsme to zatáhli, dostali jsme všimné a vy do toho nemáte co kecat. Se soudružským pozdravem, Vaše zastupitelstvo :DD

  Thumb up 4 Thumb down 3
 55. marie :

  Novinky z DPO: od 1.3. změna názvu zastávky „Hotelový dům Hlubina“ na „Náměstí Ostrava-Jih“…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 56. aggu :

  marie: Na jednu stranu to může být vtipné – kam až lidská blbost může dojít. Na druhou to vysvětluje mnohé o radních na Jihu.
  1) Není to náměstí. 2) Ostrava-Jih existuje jen na papíře. 3) Zrušme radnice obvodů v Ostravě, nechme si 4. Stačí i 1. Ubude vtipných momentů, zato ušetříme.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 57. Staré Dacan :

  Mě se jinak velmi líbí ta konstrukce vedle té mozaiky neznámého děvčátka. Tam by mohli parkovat klidně i nějaké tanky nebo Kaťuše. Pak by to místo mohlo sloužit něco jako mini Pchjongjang muzeum. Nejeden Komanč neb estébák by měl radost.Ještě by bylo super, domluvit se s Hruskou, aby měli v regálech jen rybí konzervy, kompoty a vodku a bylo by to dokonalé, zejména pro výuku moderních světových dějin na 2. Stupni.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 58. adamous :

  Tak a je to tady :D https://bit.ly/32uMIBu

  Thumb up 6 Thumb down 0
 59. balde :

  adamous: komedie :D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 60. Martin [msstavby.cz] :

  adamous: To je opravdu aktuální fotografie?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 61. adamous :

  Martin [msstavby.cz]: Neni to overeno, ale nekdo to dal na facebooku do skupiny Ostrava a mam pocit, ze jsem v nejakem rozhovoru vcera slysel Hanu Tichankovou, ze tam dojde jeste k nejakym stavebnim upravam a postizena mista budou oplocena, takze by to i sedelo.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 62. xxx :

  Staré Dacan: Hruška k tomu už teď nemá daleko. Kompletní výběr sýrů = 17 různých značek stejného plastového eidamu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 63. Rdm :

  adamous: Martin [msstavby.cz]: až tak daleko jsem se z auta nedíval, ale kolem infostánku to opravují, ale ne až tak moc

  Thumb up 4 Thumb down 0
 64. Martin [msstavby.cz] :

  Náměstí je opravdu opět rozkopáno.

  Thumb up 4 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.