Nádraží Slezské Rudoltice

Fotografie a informace zaslal čtenář David Chovančík . Děkujeme!

Nádraží ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku je prvním rekonstruovaným nádražím na tamní Osoblažské úzkokolejce. Obecně prospěšná společnost Osoblažská úzkorozchodná dráha ve které jsou sdruženy obce podél Osoblažské úzkokolejky po letech vyjednávání získala tento rok do svého majetku od Správy železniční dopravní cesty celkem 5 nádražních budov včetně přilehlých pozemků a dalších staveb jakými jsou např. nádražní skladiště nebo záchodky.

Díky následné dotaci Moravskoslezského kraje získala zmíněná obecně prospěšná společnost peníze na odkup budov a pozemků od SŽDC a následnou opravu železničního stavědla v Třemešné a nádražní budovy ve Slezských Rudolticích. Právě nádražní budova ve Slezských Rudolticích se stala první opravenou budovou na úzkokolejce. Dostala původní břidlicovou střechu, v čekárně můžeme najít kopii původní dlažby a bylo odborně zrestaurováno i původní výdejní okénko. V budově byl opraven i byt, který bude sloužit novým nájemníkům.

Osoblažská úzkorozchodná dráha má v plánu pokračovat v rekonstrukci dalších nádražních budov. Vše ale bude záležet na tom, zdali výjdou vhodné dotační tituly. Na samotné Osoblažské úzkokolejce pak přes letní sezónu provozuje partnerská společnost Slezské zemské dráhy parní vlaky pro turisty.

zdroj: mapy.cz

Původní stav:

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. David :

  Skvele, byl jsem tam cca pred mesicem a vypadalo to, ze dosly prachy uprostred rekonstrukce a nechaji to spadnout.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Aleš K :

  Nádhera, klobouk dolů před práci restaurátorů!

  Thumb up 14 Thumb down 1
 3. jiřík :

  No pokud se ve stejném stylu opraví i ostatní nádraží a okolní obce se promení do stylů první republiky, mohla by mít tato lokalita obrovsky potencial.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 4. Jura :

  tato lokalita už obrovský potenciál má, a tato nádherná úzkokolejka tomu nasazuje korunu, myslím že se to tady pomalu rozjíždí, není to tak dávno co jsem o Osoblažsku četl v turistickém časopisu „bohem zapomenutý kraj“

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.