Na vrchu Okrouhlík vyroste rozhledna

Turistům přibude v severní části Novojičínska nová atraktivní zastávka. U Slatiny poblíž Bílovce začali s přípravami stavby dřevěné rozhledny na vrchu Okrouhlík. Ta by měla každoročně přilákat do regionu minimálně stovky návštěvníků. Na místo budoucí rozhledny na vrcholu Okrouhlíku se dá dostat velmi pohodlně, leží totiž hned vedle silnice.

„Místo je ideální. Kdysi tam stával posed, byla tam pozorovatelna. Je to místo, kde je rozhled do celého okolí – Ostrava, Beskydy, Jeseníky, Oderské vrchy, to vše za příznivého počasí uvidíte,“ popisuje starosta Slatiny Luděk Míček (nezávislý).  Stavba slatinské rozhledny z pera architekta Miroslava Slívy už má všechna potřebná povolení. Obec už zahájila drobné úpravy terénu.  „Základ bude samozřejmě betonový, z kamene, zbytek ze dřeva. Chceme využít dřevo z našich lesů. Má to být šestiúhelník vysoký asi 13 metrů,“ plánuje starosta.

Hlavní překážkou jsou zatím peníze. Obec s devítimilionovým rozpočtem si investici za téměř 1,25 milionu korun z vlastních peněz teď dovolit nemůže. „Chceme opravovat místní komunikace, chceme opravit víceúčelové hřiště, takže peníze chceme investovat do infrastruktury,“ vysvětluje Míček. Slatina proto čeká na dotaci. Podle starosty ale letos žádný vhodný program k dispozici nebude. Doufá proto v úspěch příští rok.

zdroj: rozhlas.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Marián Kyral :

  Rozhledny já rád. Hlavně když jsou na místech, kde to má smysl. Tady to zřejmě smysl mít bude. Nicméně s čekáním na dotace mám trochu problém. Pokud stavba opravdu přitáhne do oblasti turisty, dává mi větší smysl, aby se připojily i okolní obce a mohli by se přidat i někteří podnikatelé. Pokud to opravdu přitáhne turisty, budou s toho těžit všichni.

  Nicméně jedna rozhledna to nezachrání. Je třeba nabídnout i další služby. Když jsme se třeba před cca dvěma lety zastavili v neděli v Bílovci na oběd, nenašli jsme v centru žádnou otevřenou restauraci. Bylo tam úplně mrtvo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Marián Kyral :

  Jaj. Samozřejmě tam patři „z toho těžit“.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.