Na Skalkách vzniká meditační spirála

Videoreportáž o právě realizovaném rekreačním projektu na Skalkách v Novém Jičíně.

V rekreační oblasti Nového Jičína, v příměstském lese Skalky, poblíž Kamenného divadla, bude nová atraktivita pro návštěvníky. Už několik měsíců zde vzniká meditační spirálovitě vedená stezka s 12 odpočívadly, která jsou zaměřena na znamení zvěrokruhu, vztah ke stromům a rostlinám. Relaxační pojetí místa doplní také naučná funkce, a to díky jmenovkám u rostlin a dalším informačním cedulím. Celkově vyjde tento projekt na téměř 3 miliony korun, zhruba polovinu pokryje dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu.

zdroj: polar.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Crazym :

  No tvl, „meditační spirálovitě vedená stezka s 12 odpočívadly, která jsou zaměřena na znamení zvěrokruhu, vztah ke stromům a rostlinám“ to je zas podojení veřejnopenězovodů s krásným odůvodněním :DD Furt říkám, že dotace jsou zlo a v našich podmínkách jen vytvářejí korupční prostředí :-(

  Thumb up 20 Thumb down 9
 2. Vu :

  Na druhou stranu by zas spousta jiných dobrých a hlavně poctivých věcí nevznikla a nebyla.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 3. thvari :

  Crazym: Co to zas plácáte za hloupost? Dotace jsou normální peníze a to že tady jsou někteří lidi, co kradou jak straky z veřejného, nemá s dotacema nic společného, páč kdyby to nebyly dotace, tak kradou zas z jiných penězovodů. Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde a kdo chce krást, krást bude vždycky. Kdybyste tak vehementně jako kritizujete dotace vystupoval proti těm, co je zneužívají, bylo by to užitečnější. Ono je ale jednodušší sednout za počítač a celé dny se negativně vypisovat na všemožných diskuzních fórech.

  Já někdy nevěřím, že jsem vyrostl v politicky pravicové rodině, protože tyhle moderní pravičácko-komunistické móresy (kritika EU jako by to byl Sovětský svaz, „zlé“ dotace, atd), inspirované zavilými antievropskými populisty jako Klaus, mi přijdou naprosto absurdní. Dneska jsem měl shodou okolností na Twitteru úplně stejnou debatu s lidma papouškujícíma ty samé nesmysly. Komunisti taky odmítali Marshallův plán a jak jsme dopadli. Teď zas zastánci domnělé „absolutní svobody“ trhu a všeho možného i nemožného kritizují relokační program, díky němuž tečou do chudší části Evropy peníze navíc, aby si to tady mohli snáz ovládnout, protože čím chudší země, tím lepší podmínky pro bujení korupce a vznik totality.

  Thumb up 14 Thumb down 16
 4. Tomas T. :

  Crazym: Zlo jsou lidi smyslejici takto…..

  Thumb up 7 Thumb down 8
 5. Selský rozum :

  thvari: Někteří za náklad 3 mil postaví celý rodinný dům….Jiní za ně postaví Zvěrokruhovou zahradu s 12 kameny a vstupní branou..!! Myslím že k tomuto netřeba více komentář…Doporučuji se porozhlédnout po stavebních firmách, které mají nabídky RD na klíč. A nemyslím ultralevné RD – tunely na klienty…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Selský rozum: nevim, co resime, to jsou verejne zakazky, pokud ma nekdo problem s nacenenim, je to pekne vypsane ve verejnych dokumentech…

  https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/1374165/soupis_praci_s_vykazem_vymer.pdf

  a jinak pardon, ale to prepocitavani na RD na klic je fakt uplny ujezd.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Selský rozum :

  Hynek: Připouštím, že srovnávám nesrovnatelné. Každopádně díky za poskytnutí odkazu na rozpočet stavby. Bude to velmi zajímavé čtení. Jsem rád, že se tento odkaz zde objevil.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Palec nahoru :

  a mě určitě palec nahoru, super nápad, až pojedu okolo, tak se tam určitě kouknu. Jen kdyby bylo takových projektů víc i když mi něco říká, že vlastně bude :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.