Multifunkční dům Muglinov

Městský obvod Slezská Ostrava vypsala veřejnou zakázku na vypracování projektu Multifunkčního domu v Muglinově.

Předmětem veřejné zakázky je vypracování kompletní projektové dokumentace ve stupních:
1. Dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR),
2. Dokumentace pro stavební povolení (DSP),
3. Dokumentace pro provedení stavby (DPS),
4. Inženýrská činnost (IČ).

Součástí plnění veřejné zakázky bude také zajištění následného autorského dozoru na základě samostatné příkazní smlouvy.

Důvodem zpracování projektové dokumentace je záměr výstavby Multifunkčního domu na pozemcích v k.ú. Ostrava-Muglinov (křižovatka ulic Hladnovská a Betonářská). Suterén domu bude uvažován jako otevřený prostor pro parkování aut. Přízemí stavby má povahu pravidelného čtyřúhelníku, v jehož středu se nalézá kulturní sál pro cca 300 osob. Po obvodu jsou umístěny další provozy jako restaurace, knihovna, toalety, vestibul, kuchyňka nebo vstupní vestibul. Nadzemní objekty v rozích budovy jsou ucelené provozní balíčky. Dvoupodlažní objekty budou sloužit jako kancelářské zázemí kulturního domu a lékařské ordinace. Čtyřpodlažní věže budou sloužit jako byty o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk. Vnější prostory multifunkčního domu budou navrženy jako místo pro konání hromadných akcí, sportovních a relaxačních aktivit, fragmentovaná zahrada, restaurační terasa a klidová zóna. Součástí DÚR bude geologický průzkum provedený fyzicky třemi vrty o hloubkách 30 m, 20 m a 20 m. Ve stupni DPS bude v prostorách 1. NP navržena VZT, od 2.NP po 4.NP návrh klimatizace. V místnostech kuchyně návrh vybavení pro gastro provoz. V celém objektu návrh interiérového vybavení a vyřešení svislé dopravy. Dále bude zapracováno i řešení EPS pro celý objekt. Venkovní prostory budou řešeny včetně veřejného osvětlení a projednaného dopravního značení.

Podkladem pro vypracování je studie „Novostavba multifunkčního domu Ostrava-Muglinov“ z dubna 2020, kterou zpracovala společnost Master Design s.r.o. se sídlem Bolzanova 1615/1, Praha 1, 110 00 Praha.

Aktualizováno 17.3. 2021.
Autoři studie nás oslovili s aktuálními vizualizacemi, které jsou uvedeny níže:

Umístění projektu v kontextu s okolím. Otázkou zůstává, proč pro takový objekt s danou funkcí byla vybrána lokalita u rohu ulic Hladnovská a Betonářská. Kromě vlastnictví pozemku ve správě obvodu.

zdroj: profily.proebiz.cz

Související články


Komentáře

 1. David :

  projekt pěkný… ovšem umístění uprostřed ničeho mi přijde nelogické když v sousedství je betonárna a stavebniny, naprosto vyloučená lokalita… k tomu šílená komunikace plná hluku. Kdyby to bylo někde v centru dění a více v klidné městské části, pak by to fungovat mohlo

  Thumb up 13 Thumb down 5
 2. Ričí :

  David: Myslím, že takový projekt by se dal chápat i jako pokus o pozvednutí té lokality. Jestli se to nějakým způsobem podaří ukáže ale jedině čas.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 3. Michal :

  Šílená, hlučná…. A předimenzovaná tedy ne?

  Thumb up 3 Thumb down 5
 4. adamous :

  Ričí: Vidim to stejne, myslim, ze to je prave i zamer.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 5. Rado :

  Ričí: Pokud se to nepovede, tak to bude škoda. A to je celý problém Ostravska, př. Karvinska, že cokoliv se staví, nějak moc neladí, nesedí s okolím. Samozřemjmě souhlasím s Davidem, pěkný projekt, ale tak nějak blbě umístěný.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. DRJPJR :

  A vedle slezské radnice pořád bude strašit krabice Autocontu a autosalon Opelu :/

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. Mx :

  Nádhera a kousek pražského standardu u nás (ikdyž asi jen opět na papíře, v reálu to tak nepochybně vypadat nebude). Kdyby se takto stavělo včetně předprostoru stavby, byla by to pecka. Ano, škoda lokality, kde by to stálo, ale podle mapy jde místo, kudy se hodně jezdí

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. aggu :

  Klasické ostravské „nedomyšleno“. Takové objekty mají stát v centrální části Slezské a ne u výpadovky, zrovna tam kde máme kus louky. Jenže my ještě nemáme dořešeno ani to centrum Slezské, že ano….
  Celý projekt bych okamžitě zastavil a barák postavil někde mezi Bezručem, Zámostím a Starou střelnicí.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 9. Tomáš :

  Pěkná čistá stavba. Nepřijde mi to jako vyloučená lokalita. Přes cestu se realizuje Hruškový sad II. Opodál Hruškový sad I, Sídliště Muglinov, současný kulturní dům (možno využít), domov pro seniory, čpp aréna, hasičská zbojnice. Navíc si člověk musí uvědomit, že moc velkých městských pozemku není k dispozici.:(

  Thumb up 5 Thumb down 1
 10. Vasek :

  Za me pecka. Kez by to vyslo.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. Martin [msstavby.cz] :

  *Přidány aktuální vizualizace

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Marek :

  Na úvod….“autoři studie nás oslovili…“ Takže jako reklama? :-) Myslel jsem že týpci co to tu vedou nejsou nějak zainteresovaní :-) Jen rýpnutí pánové, neberte to zle :-) Za mě jako člověka pohybující se celoživotně ve stavebnictví a jako ostravský rodák musím říci, že výběrem místa se asi někdo zbláznil ne??? Kdo a jak tam bude chodit? Já bych tam v zimní brzké tmy do knihovny dítě neposlal a za mě to je tak lokalita pro spartakiádního vraha. Jako poznámku uvádím, že jsem v blízkosti Hladnovské roky bydlel! A teď k návrhu – komentují se tu hezké vizualizace, ale za mě tohle opravdu není architektura, kopie laubů z centra. Vůbec nechápu ten zvýšený technický suterén místo bezbariérového nástupu. A tahokov suterénu ve stínu konzolovitě vytaženého patra bude ideální kultivovaný prostor a ostravákům nemusím dodávat proč to píšu :-) A Ty 4 věže? Tohle není ani Lego stavbička, tohle je za ě vrchol nevkusu a absence čehokoli …si zakryjte rukou vizualizace postaviček a tohle není ani panelák…. a mix sálu, knihovny, kavárny, kanceláří a bytů… tam už chybí jen zastavárna a červená lucerna v posledním patře – a ta by na tom byla ještě nejveselejší :-)

  Thumb up 5 Thumb down 10
 13. Mx :

  Marek: vždy jsem tady byl slušný a uctivý ke všem názorům a diskutujícím. Ale po přečtení Vašeho hodnocení samotného návhu mám opravdu chuť nadávat. To je přesně ono – konečně trochu nápaditosti nad rámec tradiční místní krabice (nebavme se o malůvkách, které se nakonec nestaví) a zase se to někomu nelíbí…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 14. Mx :

  Msstavby: změnily se vizualizace zde, bylo tam více a jiné fotky předprostoru stavby. Finální podoba je tedy tato nyní, ano?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. davidb :

  Marek:
  Reklama? Proč?
  Vždyť tam bylo napsáno kdo je autorem studie a ty obrázky to jen zpřesnily!
  Pokud je Msstavby.cz někde nenašly, tak jsem rád, že je studio poslalo. Aspoň víme, jak to bude vypadat.

  Lokalita mi tak katastrofická nepřijde. Vždyť kousek naproti je rodinná zástavba a na druhé straně se chystá výstavba 32 RD https://www.msstavby.cz/hruskovy-sad-ii-4-11-08-2020/, http://www.muglinov.cz/.
  Místo náletové louky tam něco vznikne.

  Ale souhlasím s vámi, že bezbarierovost tomu sakra chybí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. thvari :

  odpověď na to, proč to není bezbariérové, jsou auta. dole je očividně garáž, která bude levnější, než kdyby byla v podzemí. jinak bebariérová musí být přece každá budova, takže nějak to asi řešeno bude, jen to není z těch vizualizací zřetelné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. davidb :

  thvari:
  Asi tam bude výtah.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Marek :

  Tak vidím, že smajlíci a ani slovní zdůraznění, že je to jen rýpnutí nepomáhá. Tak pardon:-) Ale vážně. Jak jsem psal bydlel jsem nedaleko dost dlouho…možná déle než jsou na světě mnozí zastupitelé či projektanti a ta lokalita je prostě volná, ale ne vhodná…pořád se tu mluví o volné ploše a tak „kulturní dům“ pro všechny zvednu ze všech stran 2-3m nad terén… no to mohli zvednou i Kulturák v Porubě nebo Vítkovický…pardón pro mladší ročníky – Městský kulturák u Divadla P. Bezruče. Je to zásadní hovadina a za tím si stojím. Nebo tam bude venkovní výtah? Nebo plošina? A to rýpnutí na sběrný kov pod převisem 1.NP taky se nikdo nechytal…to už Ostravský humor je taky korektní?? A jen pro některé diskutující..nápadidost a hezký obrázek přístupové aleje – z obrovské křižovatky mimochodem není zárukou kvality, jak se mnozí architekti ovládající tyto programy domnívají! A za tím si taky stojím. Jindy jsou Martin a Aggu více kritičtější… A že to je jen ve vysokém řádu, který kvituji ;-) kopie laubů z centra je taky fakt!

  Thumb up 2 Thumb down 7
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Marek: Snad každý týden nás osloví autor některého z projektů zde uvedených s doplněním textu, vizuálního materiálu apod. Já jsem rád, že nás osloví přímo autoři a můžu poskytnout kvalitnější informace, než jsou například uvedeny ve veřejné zakázce.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 20. Marek :

  Martin [msstavby.cz]:
  Tak jsem viděl v ANO-nistickém časopise Patriot další Deliriový projekt MasterCHefů… nad Bazaly. To jako si honí na Slezské doufám jen triko! Tak to je maras… Ty zastávku bych jim přál vyzkoušet.. V pečeném sněhulákovi byla dobrá hláška, která asi sedí na některé lidi a Designéry…“ty gadžo, já úplně cítím ty love!“ :-)

  Thumb up 6 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.