MŠ Komárov – přístavba

Fotografie přístavby MŠ v opavské části Komárov.

Prakticky jeden rok trvala rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy v Komárově. Zmizela letitá montovaná přístavba, jejíž stav, hlavně střecha, trápil Komárovské už léta, a místo ní vedle dvoupodlažní budovy školky vyrostl zcela nový přízemní pavilon se dvěma hernami, zázemím pro třídy i stravování, moderními sociálkami a vstupním traktem. Významným je i fakt, že nová část je zateplena a to bude znamenat i nižší provozní náklady hlavně v zimních měsících.

„Původní budovu jsme nechali posoudit odborníky z oboru stavebnictví a jednoznačně dostala přednost varianta demolice a výstavba nové před rekonstrukcí stávajícího objektu. Proto jsme připravili pro děti náhradní prostory ve vedlejší budově hasičárny, kde bývala školní družina, čímž se podařilo zajistit, že rodiče dětí, kteří třeba mají děti v několika třídách, nemuseli po dobu rekonstrukce nikam přejíždět,“ uvedl k přípravě akce starosta městské části Komárov Lumír Měch, s tím, že kapacita školky 62 míst je plně využita. Školka slouží přednostně pro místní děti, ale dochází do ní i děti z okolních obcí a děti zaměstnanců společnosti TEVA.

zdroj: FB Město Opava