Modernizace nádraží Havířov

Správa železnic vypsala veřejnou zakázku „Optimalizace traťového úseku Havířov (včetně) – zastávka Havířov střed (mimo)“. Odhadovaná cena stavebních prací je 2 831 882 607 Kč bez DPH.

Cílem stavby je odstranění propadů traťové rychlosti, zvýšení bezpečnosti provozu, zajištění spolehlivého provozu, zajištění potřebných parametrů pro provoz nákladní dopravy, zajištění bezbariérového přístupu pro osoby s omezenou schopnosti pohybu a orientace, zlepšení technického stavu řešené trati, zajištění parametrů interoperability a zajištění splnění požadavků platné legislativy.

Předmětem stavby je modernizace železniční stanice Havířov s cílem zvýšení bezpečnosti železničního provozu a cestujících včetně zajištění bezbariérového přístupu pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, rekonstrukce trakčního vedení a příprava na přechod na napájení 25kV, 50 Hz, zlepšení technického stavu a parametrů řešené železniční stanice, zlepšení dostupnosti nádraží a zajištění souladu s požadavky TSI. A dále prodloužení užitečné délky kolejí pro možné odstavení dlouhých nákladních vlaků během mimořádností na trati Český Těšín – Výhybna Polanka nad Odrou, zvýšení traťové rychlosti a zavedení dalších rychlostních profilů, zkrácení docházkové vzdálenosti díky prodloužení stávajícího podchodu a jeho vyústění u prodejny Lidl Česká republika v.o.s. na druhé straně kolejiště, provedení stavební a technické připravenosti na budoucí DOZ, což zamezí zmarněným investicím. Výstavba nové TB budovy.

zdroj: zakazky.spravazeleznic.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Pavel Rychtárik :

    Ta odhadovaná cena mi nesedí. Hlavně posledné tři číslice.

    Thumb up 0 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.