Modernizace letního stadionu Kopřivnice

Na svém mimořádném jednání se sešli zastupitelé města Kopřivnice, aby rozhodli o podání žádosti o dotaci na rekonstrukci letního stadionu. Většina byla pro.  Letní sportovní areál s atletickým oválem, travnatou plochou a krytou tribunou, nacházející se pod kopřivnickým Červeným kamenem, by se již brzy mohl dočkat své rekonstrukce. Zastupitelé města totiž podpořili záměr obnovit toto sportoviště, které již není v nejlepším technickém stavu.

„V současnosti mohou sportovci využít hlavní stadion s krytou tribunou o celkové kapacitě devět tisíc diváků. Na ploše se nachází travnatý fotbalový povrch, čtyřistametrový atletický ovál se škvárovým povrchem a plochodrážní ovál, který je z technických důvodů mimo provoz,“ okomentoval současný stav areálu Milan Gilar, ředitel Správy sportovišť Kopřivnice.

Projekt Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici počítá v první etapě zejména s obnovou sportovních ploch. V případě schválení dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy by mělo dojít například k vybudování osmidráhového běžeckého oválu, doskočiště pro skok do dálky, trojskoku i výšky a dalších sektorů pro hod diskem či oštěpem. Další novinkou, kterou jistě ocení především návštěvníci, by mělo být přiblížení sportovišť blíže k divácké tribuně. Odhadované náklady na projekt dosahují téměř 35 milionů korun. Město již žádost o dotační podporu podalo a v případě, že bude úspěšné, se její maximální výše vyšplhá na hranici 20 milionů korun.

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.