Moderní rozhledna nevyroste

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny aktuální informace o zamítnutí záměru výstavby nové rozhledny v Novém Jičíně.

Bohužel vyhrál strach z něčeho nového a tendence zůstat u zavedené klasiky až kýčovitých monotóních, pohádkových vyhlídkových věžiček bez nápádů. Nový Jičín se tak dobrovolně připravil o možnost získání moderní a zdařilé architektury.

Vyhlídka na Svinci se stavět nebude. Novojičínská radnice tak rozhodla na základě výsledků hlasování občanů v anketě. Do veřejného hlasování, které probíhalo od 1. do 31. srpna, se zapojilo 1826 lidí, přibližně osm procent obyvatel. Dvacet devět procent zúčastněných s projektem vyhlídkové plošiny na vrchu Svinec souhlasilo, 71 procent respondentů bylo proti. Výstavba vyhlídky na Svinci byla v minulých letech požadavkem osadního výboru v městské části Kojetín. Proto byl záměr zapracován do strategického plánu rozvoje města a do rozpočtu. Proti stavbě se časem mezi veřejností a ochránci přírody zvedla vlna nevole, a tak město rozhodlo o veřejném projednávání projektu a vypsání ankety. Na výstavbu vyhlídky včetně vypracování potřebných dokumentů byly v rozpočtu města vyčleněny dva miliony korun. Tyto peníze se vloží do oprav bytových domů.

rozhledna novy jicin

celý článek: Patriot magazín

Související články


Komentáře

 1. jp :

  Tak je otazka, zda lidem vadila navrhovana podoba vyhlidky a nebo jestli uz maji proste pocit, ze samostatnych vyhlidek se za posledni dobu postavilo trochu moc. Nikomu neberu jeho nazor, zrovna tenhle navrh se mi libi, ale stavet rozhlednu na kazdem „vrsku“ mi prijde zvlastni a zbytecne.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 2. Michal :

  Vyhrál strach?
  Co třeba zdravý rozum? To se čas od času ještě stává.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Například severské země jsou posety příklady moderní architektury rozhleden a různých vyhlídek. ČR, potažmo MS kraj se drží tradice dřevěných věžiček +- 100 let stejného vzhledu.

  Upozornil bych, že nejbližší rozhledna se nachází na Bílé hoře v Kopřivnici. Další až na Velkém Javorníku. Ze severní strany je nejbližší rozhledna Olšová u Oder. Sice je u Nového Jičína zřícenina hradu Starý Jičín, ta ale nabízí jen omezené pohledy. Škoda kolem NJ je opravdu na co se dívat.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 4. mkyral :

  Na Svinci jsme byli a výhled tam je super i bez rozhledny. Navíc mi přijde, že tahle rozhledna by tam moc nezapadla. Je tam strom a pod ním lavička. Co více si přát? Možná tak více laviček :-D Jediné co tam kazí dojem je vrcholová tyč uprostřed skruže.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Winter :

  Vyhrály opravy bytových domů.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.