Mlatové komunikace u Ostravice

Aktuálně Vás informujeme v článcích s ohromnými galeriemi fotek o postupech prací na revitalizaci okolí řeky Ostravice. Nyní se podrobněji podíváme na mlatové komunikace. Na fotkách můžete vidět jejich skladbu. Vrchní povrch je spojen pojivem. Obrubníky obehnány kamením a zeminou. Samozřejmě vše zpevněno a zhutněno. Ve finále ve stejné výšce jak ostatní terén. Za fotky děkujeme čtenáři !

 

Související články

Komentáře

  • Tomas T. 05.09.2012  ●  08:44

    Prosimvas muze mi nekdo vysvetlit proc se tomu rika Mlatovy povrch? Hledal jsem si o tom info… a mlato je preci uplne neco jineho….
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Ml%C3%A1to

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Summerboy 05.09.2012  ●  09:33

    Trochu mláta chtěli chudí havíři od Pandrholy, ne :-)?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • marian 05.09.2012  ●  09:44

    možná ne mláto ale mlat – tam se mlátilo obilí cepama, taková dobře udusaná hlína. každopádně – ta cesta vypadá dobře.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 05.09.2012  ●  10:21

    Summerboy: Ano ano…. ta holota umounena! 9 harantu si nadelal. Tak mam nekdy pocit ze Darbujan by dneska bydlel asi na prednadrazi :-D

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 05.09.2012  ●  12:54

    marian: jj, trefa :-) http://cs.wikipedia.org/wiki/Mlat I když s původním mlatem už to má málo společného, snad jen ten zhutněný povrch.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • ladygaga 05.09.2012  ●  20:38

    Mám 2 připomínky:
    1) můžete prosím doplnit link na aktualne.cz? nemůžu tam ty ohromné galerie nikde najít. :(
    2) můžete prosím doplnit mapku? (když už to čtenáři objíždíte na kole, nešlo by při tom zapnout GPS a zmapovat od kam to vede?)
    Nerýpu, jste nejlpší, ale neusněte na vavřínech :)

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 05.09.2012  ●  20:52

    ladygaga: Naše první slovo aktuálně nemá nic společného s aktualne.cz. Velké a tam je jen proto, že je to začátek věty. Obsáhle galerie jsou v souvisejících článcích pod článkem. Nebo tag ostravice.

    Mapku jsme nedali z tohoto důvodu. Protože, je to jen kousek úseku kolem celé řeky. Ale kdybysme i jen kvůli takovým kousíčkům dávali i odkaz na mapy. Tak za pár chvil máme hlavní mapu „přešipkovánou“ projekty. :)

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 05.09.2012  ●  20:57

    ladygaga: Ale bylo tam informuje :o). Přepracovanost, jsem jen člověk ;).

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 05.09.2012  ●  21:03

    Haha, generace co bez GPS nenajde ani cestu na hajzl natož pak řeku v krajském městě a největší park v okolí… :-) Tak spešl pro ně: Vede to od mostu na Muglinovské ( 49°51’16.577″N, 18°17’10.141″E ) po Hradní lávku ( 49°49’56.389″N, 18°17’46.436″E ) celou dobu po levém břehu řeky Ostravice. No a pro ty co bez GPS nenajdou levý břeh, tak je to ten vlevo, když se postavíte čelem po proudu řeky… :-)

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 05.09.2012  ●  21:14

    Takže omluva za nepodařené souřadnice a oprava v podobě odkazu:
    most na Muglinovské – http://www.mapy.cz/s/53UY
    Hradní lávka – http://www.mapy.cz/s/53Vd
    Doufám, že už v pořádku, nejde to tu editovat.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • ladygaga 05.09.2012  ●  21:27

    diky. moje predstava byla asi toto: http://goo.gl/maps/1rxuI

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • ladygaga 05.09.2012  ●  21:44

    jeste jedna technicka: proc maji vsechny komentare cas 09 minut?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Michal 05.09.2012  ●  22:09

    Už se těším na první větší povodeň. To pak zase budou kecy, že nikdo přece nemohl předpokládat, že voda bude mít takovou ničivou sílu a stezky jsou v Baltu.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • rasta 05.09.2012  ●  22:12

    ty Brďo, au

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 05.09.2012  ●  22:13

    Hynek [msstavby.cz] :
    Dík, člověk se učí celý život, zas jsem chytřejší… :-)

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Summerboy 05.09.2012  ●  23:17

    @Michal: Doufám, že rýpete pouze do stezek pro pěší (ačkoli i ty jsou zajisté promýšleny a vypočítávány mnohými odborníky a stavebníky, to se nebojte). Cyklostezky vedou nahoře, jak již bylo několikrát zdůrazněno (to jen pro ty, kteří to třeba nezaregistrovali).

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • marian 06.09.2012  ●  06:14

    co jsem zaslechl, tak není vyloučeno, že se u některých staveb financovaných z veřejných peněz počítá s tím, že se budou muset brzy opravovat, tak aby stavební firma měla zajištěný kšeft i do budoucna. tohle, ikdyž se mi ty chodníky líbí, by mohl být takový případ.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • aggu 06.09.2012  ●  08:39

    @marian: odborně se tomu říká kurvítko ;)

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • marian 06.09.2012  ●  13:24

    aggu: kurvítko? to je něco co se do stavby začlení aby se to dokurvilo?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 06.09.2012  ●  14:07

    marian: Ne ne…. to neni ve stavbe ale v projektu :-D

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • marian 06.09.2012  ●  14:31

    do projektu se zahrne kurvítko – to je krása. teda z pohledu jazyka. z pohledu blba co platí daně a chce, aby byly tyto prachy rozumně použity k zlepšení života, už méně :-(

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Summerboy 07.09.2012  ●  14:41

    Kurvítka se používají i u drahých aut. Kurvítko, které je zcela k ničemu, ale bez něj to prostě nejde a vyrábí ho pouze značkový výrobce a prodává se za desetitisíce.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • acdlcia [msstavby.cz] 09.09.2012  ●  22:23

    Na ulici Horní směrem z Dubiny teď položili nějaký nový povrch který mi silně připomíná tyto mlatové komunikace, povrch je hrubý a rozpraskaný a dost pochybuji že přežije zimu. Ještě podivnější je to že asi před necelými dvěma měsíci tady frézovali a opravovali díry.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.