Logistický areál Ostrava-Hrušov

Ve výstavbě GLP logistického parku již probíhají zemní práce.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. balde :

  tak nám ty brownfieldy pomalu mizí, každé pracovní místo plus i když to bude ve skladu, přetlakem vysokoškoláků bez práce Ostrava zrovna netrpí

  Thumb up 18 Thumb down 3
 2. Pavel :

  Jako firma sháníme skladníky horko, těžko. Úplného analfabeta do skladu vzít nemůžete. Tipuju, že do nových skladů nakonec budou dodávat pracovníky různé agentury.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 3. Rado :

  Chtělo by to sklad Amazonu a hned by to všechno vypadalo jinak. Zejména by Ostrava byla puntík na mapě globální logistiky

  Thumb up 9 Thumb down 10
 4. MareK :

  Pavel: to je otázka nabídky/poptávky ;-)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. MM :

  Pavel: Souhlas. Podle mého tam budou jezdit i Poláci a další. No a ti si ty výplaty vezmou sebou. Připočtěme si další areál na Místecké a jsou to stovky, tisíce pracovních míst, která reálně nechtějí lidé dělat. Budou sem vozit agenturní pracovníky, pronajímat ubytovny. Osobně v tom pro Ostravu velký přínos nevidím, ale třeba se pletu…

  Thumb up 9 Thumb down 7
 6. Pavel :

  MareK:
  Přesně tak. Nabídka se s poptávkou nakonec potkají, agentury pružně dodají levnější pracovníky odjinud. Jen ta radost z nových pracovních míst pro Ostravu bude tak trochu lichá.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 7. Dan :

  Rado: Fakt? Proč?

  Ať si to chceme přiznat nebo ne. Potřebujeme zvýšit migraci do ČR. Tak obrovský podstav zaměstnanců není udržitelný. A můžeme být i rádi, že jsme země, která práci nabízí. Ne země, ze které lidi utíkají (Maďarsko, Balkán, Rumunsko…)

  Český Pepík v exekucích a po rozvodu si bude muset uvědomit, že migranti mu práci opravdu neberou.

  Thumb up 13 Thumb down 14
 8. balde :

  MM: minimálně tady za ně odvedou socko zdravko a daň

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. thvari :

  balde: přesně, jen ať tu Poláci jezdí ve velkém pracovat. jiní zas přijedou autem utrácet. nevidím v tom nic proti ničemu. větší počet pracovních míst pak nutí ty zaměstnavatele, kteří nechtějí tu úplně nejlevnější agenturní pracovní sílu, zvedat mzdy.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 10. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Jenže dojíždění polských pracovníků tlak na růst platů nezvýší. V Polsku jsou obecně nižší platy. Proto jsou pro ně české platy (které se nám mohou zdát nízké) pro ně výhodné a vyplatí se jim klidně dojíždět až do Frenštátu pod Radhoštěm.

  https://www.fondik.cz/zajimavosti-ze-sveta-financi/srovnani-platu-cr-vs-polsko-platy-u-nejcastejsich-profesi-se-vyrazne-lisi

  Thumb up 7 Thumb down 2
 11. adamous :

  Ja tady marne hledam nejakou pridanou hodnotu. Bohuzel, tohle odchod mladych nezastavi, takze pro me to je zase promarnena prilezitost a ztrata dalsich X let.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 12. MM :

  balde: No a není to málo? To platí snad každý podnikatel nebo zaměstnanec v ČR a není to nic k chlubení. To je prostě normální. U těchto typů investic je problém, že za pár let přijde doba, kdy se prostě vyplatí automatizace a robotizace a ti lidi budou dělat co? Obrovské haly pro pár lidí. Neřekl bych ani popel, být to před 10-15 lety, ale v dnešní době? Jako pozitivní vidím, že se zlepší okolí, negativem bude doprava. Už teď je Muglinovská a ten most přes trať v katastrofálním stavu…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. :

  Za chvíli budeme jako v Plzni, kde se jim tahají různé pochybné existence z východu a taky se tam zvýšila od té doby šíleně kriminalita. Jako by nám nestačili naši „miláčci“. KDyby museli pracovat a nebrali ty šíleně vysoké dávky, tak je zaměstnanců dostatek. Jenže je jednodušší natahovat ruku..

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.