Letecké snímky Ostravy

Od Lukáše Jurdy jsme získali čerstvé letecké fotky Ostravy, děkujeme.

Mariánské Hory:

Mariánské Hory:

Mariánské Hory:

Mariánské Hory / Fifejdy:

Vítkovice:

Vítkovice / Zábřeh:

Zábřeh:

Výškovice:

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Crazym :

  Teprve pohled z výšky ukáže jaký děs a masa je Futurum. Věčná škoda toho prostoru po stadionu odborářů (http://www.speedwaypelmel.webovka.eu/historie/stadiony/Ostrava.html), byl tam vyhrazen dobrý prostor od kurtů po Novinářskou pro sport a mohl tam stát stadion Vítkovic nebo Baníku. Nejsem žádný fanda fotbalu ale stát na tom místě s dobrou dopravní obslužností víceučelový stadion aspoň pro 30 tisíc lidí Ostrava by byla někde jinde v pořádání větších akcí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aldik :

  Crazym:

  Ten odkaz je zavirovaný… přesněji „Nahlášená útočná stránka“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. thrpst :

  Crazym: Jedna věc je že v tuto chvíli je místo dobře dopravně obsluhovatelné. Na druhou stranu pokud by se tam postavil stadion pro 30k fanoušků, tak by se z okolí v zápasový den asi rázem stala neprůjezdná oblast.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. mm :

  Crazym: Nad tímto jsem přemýšlel už dávno a bylo by to pro třeba fotbalový stánek velmi důstojné místo. Mě osobně by to tam vyhovovalo více než stavba co je tam dnes.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Pánové nedělám si z Vás srandu, já nad tím nepřemýšlel, já víděl jako malý čirou náhodou plány ze kterých jsem neměl rozum ale strašně mě bavilo poslouchat staré pány stavitele scházející se u oběda ve Fénixu a tak jsem se dozvěděl spoustu věcí které byly v plánech už po válce a stavěly se až třeba v době kdy mi bylo 14-15 tj. začátkem 80 tých let. Soudruzi měli „výhodu“ centrálního plánování a nemuseli se nikoho ptát jako dneska, když se rozhodli, tak to bylo a žádné majetkové vztahy a jiné pitominy je nazajímaly. A tak se stalo, že jsem viděl plány cesty kolem Bazal z doby těsně po válce a stavěla se až někdy v roce 80 a to jen proto, že to urychlil výbuch mostu Pionýrů. Tak samo i Stadion odborářů, v tom obrovském prostoru mezi ulicema Sládkovou, Novinářskou a Varenskou měli soudruzi jasno dost dlouho, měl tam být sport na jednom místě. A nebýt komplikací s financema a následně se „sametovou“ revolucí, tak tam ten stadion stál a Baník pičo by idioti neřvali na Slezské… :-)
  A co se týče dopravní obslužnosti, tak to místo bylo ideální. Protínalo se tam vše od MHD, tramvaje, trolejbusy i autobusy a byly tam velké odstavné plochy bývalého ČSAD.
  Jj ale soudruzi míní a život mění… :-) Nemám rád soudruhy ale to co tam stojí dnes je děs běs.
  Ukázky z roku 75: http://slecinky.eu/images/73294765377265423808.jpg
  http://slecinky.eu/images/40029133443077566758.jpg
  foceno z budovy Domu vodohospodářů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Crazym: Ty fotku jsou super ! Co je to za období? 80. léta?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  PetrP: Chlape dívej se a čti, je to tam napsáno, rok 75. Kdybys to chtěl přesně tak 19.5. 1975.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Tak stadion odboraru byl jeden velky prusvih. Myslim tim po strance technicke. Jinak ale polohou byl umisten dobre.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. MM :

  Crazym: Druhá fotografie, první panelový dům na levé straně. Pán, který se tam stěhoval po kolaudaci mi vyprávěl, jak neměli výtah, když už ho měli, nebyla elektřina, neustálé výpadky. Když chtěli rodiny doma prát, musel být pořadník, jinak vypadla elektřina. To jen připomínka jak to tehdy fungovalo. Samozřejmě, že i dnes se najdou kvalitní a nekvalitní stavby. Ohledně stadionu, vidím to podobně. Byla by to bomba. Problémem ovšem bylo, že při dešti se stadion zaplavoval, dnes by to šlo jistě vyřešit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. kyle :

  Crazym : Cos myslel těmi „idioty“? A kdyby se to postavilo tak už není Slezská SK.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  MM: Tak ono neslo jen o zaplavovani, problem byl ze to nebylo presne vymereno, takze ten oval byl myslim o nekolik metru delsi nez mel byt, a nebo vstupni brana nebyla ve stredu stadionu.
  Ale tak je to pochopitelne, protoze to tehdy staveli dobrovolnici, a nebyl to klasicky stavebni projekt.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Crazym :

  kyle: Idioty jsem myslel tu část návštěvníků fotbalu, a nenazývejme je ani lidmi ani fanoušky, kvůli které jsem přestal chodit na fotbal. A že jsem tam byl zhruba do svých osmnácti často…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. centos :

  Crazym: Na té první fotce jsou v pozadí Hulváky?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Crazym :

  centos: Ne, je to parkoviště zezadu budovy Domu energetiky na 28. října. Když si představíš linii ulice 28. října směr Poruba, tak Hulváky by byly až někde v pravém horní rožku fotky a tudíž nejsou vidět.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  centos: http://mapy.cz/s/5zmo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. centos :

  Ale to přece sedí: Ta silnice za parkovištěm je Novinářská. Mně šlo teda o ty komíny na pozadí, to není ocelárna v Hulvákách? Na mapě nic jiného odpovídajícího nevidím. A směr mám myslím dobře :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. acdlcia [msstavby.cz] :

  centos: To je Vítkovická ocelárna, v Hulvákách přece žádná ocelárna není.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  centos: kominy jsou haly vitkovic, na tech mapach je to oznacene jako hulvaky, tezko rict kam to patri. vitkovice jakozto fabrika jsou pres pul mesta

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. centos :

  Právě, na Mapy.cz je nápis Hulváky přímo přes tu ocelárnu. Jestli to není jako vysočanská O2 Arena v Praze, která je ve skutečnosti v Libni :) Hlavně že si rozumíme.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.