Koncertní síň sv. Ducha, Krnov

Historická stavba má novou střechu a fasádu, stavbaři provedli také opatření ke snížení vlhkosti zdiva. Práce za 8,6 milionu korun realizovala společnost H&B delta. Úprava okolí síně je v plánu v příštím roce.

K opravě památkově chráněného objektu město přistoupilo zejména kvůli tomu, že do budovy na mnoha místech zatékalo, což způsobilo degradaci částí krovu i fasády. „V průběhu stavby byl opraven krov, jehož některé prvky byly vyměněny, další, napadené dřevokazným hmyzem, ošetřeny. Nová je střešní krytina z přírodní břidlice, střešní okna i oplechování. Fasáda byla opravena a opatřena nátěrem, součástí prací bylo i zrestaurování obou kamenných desek v průčelí. To vše po konzultacích s památkáři,“ uvedla Martina Marčanová z odboru veřejných zakázek.

V prostoru v okolí koncertní síně, kde v letech 2014-2016 probíhal rozsáhlý archeologický průzkum, má město záměr vybudovat chodníky a zpevněné plochy, obnovit část hradeb i úsek středověkého valounového chodníku a sanovat historickou klenbu nad bývalým náhonem. Na prostranství pak následně rozmístit lavičky, mobiliář, veřejné osvětlení, zeleň i dva 3D modely dřívější zástavby – z roku 1779 a z přelomu 19. a 20. století. „Na realizaci této zakázky se městu nepodařilo od roku 2018 najít zhotovitele. V případě, že zastupitelé schválí tuto akci v rozpočtu města, pokusíme se zakázku vysoutěžit opět v příštím roce a snad se to konečně povede,“ řekl starosta Tomáš Hradil. Na řešení okolí Koncertní síně sv. Ducha, včetně 3D modelů, je v návrhu rozpočtu na rok 2021 vyčleněno celkem 11,5 milionu korun. Rozpočet bude zastupitelům předložen ke schválení 9. prosince.

zdroj: krnov.cz

Související články


Komentáře

  1. Michal :

    Velmi pěkné. Teď jen nekoukat na tu otřesnou spoušť hned vedle.

    Thumb up 5 Thumb down 0
  2. Rýša :

    Krása. Z Krnova se stává moc hezké město. Dlouho to bylo zanedbané šedivé město, které poprvé zaplakalo v roce 1945 odsunem skoro všech německých rodin a podruhé v roce 1968 přísunem sovětských vojáků a jejich rodin. Tak snad už Krnov jen pokvete do krásy.

    Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.