Kaskády Nový Jičín

Na místě plánovaného bytového domu Kaskády v Novém Jičíně byla pokácena náletová zeleň a vše vypadá na zahájení stavebních prací.

Proti výstavbě se dlouhodobě odvolávali obyvatelé z okolních domů. Původně se na tomto pozemku nacházela Mateřská škola, která však byla staticky narušena a obsahovala stavební materiál s azbestem. Rekonstrukce MŠ by pro město byla velmi nákladná. Rozhodlo se tedy objekt MŠ prodat investorovi, který vzal demolici a likvidaci nebezpečných odpadů na sebe. Obyvatelé okolních domů se dokonce odvolávali proti samotné demolici…

Vizualizace záměru

Původně zde investor plánoval projekt s názvem Rezidence Trlicova.

Související články


Komentáře

 1. Jiri :

  Ten první projekt pěkný, ten druhý trošku ujel, takový balkon je asi peklo. Projekt asi dost idealizuje okolí, to nebudou stromečky, travička, to bude spousta parkování a nekonečné soukání aut prujezdem za stávající bytovkou. Nevím jestli to neni moc nahusto. Když v téhle době neni možné věřit nikomu, že to s jeho čtvrtí myslí upřímně, a nechce si jen namastit kapsu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Kouďa :

  Projekt si opravdu šíleně idealizuje okolí. Bydlím tam a je to hrozná ptákovina – ta pohoda a stromy všude okolo… Vždyť se to tam ani nevejde, natož příjezdová cesta…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. Jiri :

  Tam tak 1 – 2 rodinne domky, takhle tam asi chce někdo násilím narvat byty, proto ten klamavý nákres, myslím si. Lidem se nelze divit že protestují, raději ruinu a klid. Počítám že mírnější variantu co do počtu bytů, případně to rozparcelovat pro 2 domky asi nikdo nenabídne, poněvadž by to bylo sice vhodné, ale do kasičky by šlo málo.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Jiri: Kouďa: Kdyby se tam objekt v navrhované podobě nevešel. Nezíská ani územní povolení… Stavba má však nejen územní, ale i stavební povolení. Na plotě je umístěna i situace, šla ale špatně vyfotit.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  Zde je i situačka https://www.novyjicinreality.cz/kaskady-novy-jicin-novostavba-bytoveho-domu/
  Vleze se to tam naprosto v pohodě, ty pozemky mají cca 3500 m2 https://mapy.cz/s/julajecete.
  Sousední bytový dům má 777 m2. Navíc nemá parkovací místa. To Kaskády mají i podzemní parking

  Thumb up 5 Thumb down 1
 6. Rocky :

  Stavba Kaskády zahájena viz odkaz kde si můžete nové byty zakoupit /https://www.kaskadynovyjicin.cz/nabidka-bytu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rocky :

  Stavba Kaskády zahájena viz odkaz kde si můžete nové byty zakoupit /https://www.kaskadynovyjicin.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.