Karviná má nejkrásnější knihovnu v republice

Nová centrála Regionální knihovny Karviná ještě není oficiálně v provozu a už získala ocenění za přestavbu ústřední budovy na společensko-kulturní centrum, jehož služby přesahují klasické pojetí veřejné knihovnyNový komplex budov knihovny vznikl přestavbou objektu původní knihovny a spojením s uvolněným pavilonem sousední Základní školy U Studny. „Díky modernizaci a rozšíření prostor hlavní budovy knihovny v Mizerově můžeme výrazně zlepšit služby pro klienty všech věkových a zájmových skupin,“ uvedla ředitelka knihovny Halina Molinová.

Knihovna v centrále nabídne okolo 60 tisíc knih, z toho 15 tisíc pro děti, dvě stovky časopisů a novin. Přízemí obsadí oddělení pro děti a mládež, nad nimi bude speciální oddělení beletrie pro dospělé a ve druhém patře se připravuje oddělení naučné literatury. V patrech jsou například nová čítárna, umělecká kavárna s hudbou a nebo velká letní terasa.Knihovna je vskutku multimediální – nabídne klientům jak připojení na internet, tak například zmodernizovaný digitalizovaný kinosál pro 60 diváků.

S otevřením nové budovy a poskytováním nových služeb budou postupně uzavřeny pobočky knihovny v částech Ráj a Hranice. V okolí knihovny přibyla i parkovací místa.

 

Zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.