Karviná kupuje halu pro adrenalinové sporty

Město chce koupit nevyužívanou krytou halu starých drátoven, aby poskytlo patřičné zázemí mladým nadšencům z Wheel Clubu. Doposud jezdci freestyle BMX jezdili na rampách za krytým bazénem. Prostředí je ovšem nevyhovující a nebezpečné.

„Sportovci z místního Wheel klubu si halu vytipovali sami. Plocha poblíž bazénu, kde sportovali dosud a kde taky měli překážkové dráhy, je už nějaký čas ve špatném stavu, nevyhovuje a mohla by být pro jejich extrémní sport nebezpečná. Dohodli jsme se se sportovci na novém řešení. Splní to i další účel – bude to krytá budova a bude sloužit více adrenalinovým sportům. Areál by měl být navíc oplocený, takže opravdu bezpečnější než otevřená plocha u bazénu,“ přiblížil náměstek primátora Jan Wolf.

Koupi haly za 2,1 miliónů Kč odsouhlasili zastupitelé na zářijovém zasedání.

karvina

zdroj: mestokarvina.eu

Související články


Komentáře

 1. balde :

  drzím palce Karviné, Ostrava by taky mohla vybudovat zázemi pro adrenalinové sporty, úplně to vidím v Bauhausu na Porážkové

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Crazym :

  V Karviné příjemně překvapují, ti co jezdí BMX, či rampu apod. by to měli super na zimu. Já bych uvítal něco takového https://vimeo.com/58681187 na zimní trénování techniky na MTB (včetně těch bab :-) ) Na to je třeba ale větší hala, někde jsem viděl video (sorry,nemohu ho najít) ze Států kde to měli dost velké a i dost na výšku, takže namotané tratě na lávkách byly dost dlouhé. Kdyby něco takového vybudoval Světlík v nějaké velké nepoužívané hale, tak ho nakonec budu i velebit :-)
  U nás fungují spíš motohaly jako tahle http://www.motohala.xf.cz/foto.htm ale já nějak na ty smrady nejsem ale chápu to.
  Takže Karviňákům všechna čest pokud to dotáhnou do konce :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. M. :

  balde: Jj. Nebo na Martinovske, v byvale Bille, nebo co to bylo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Nimrod :

  Koupě haly je jedna věc a financování rekonstrukce druhá. Držím palce, aby se to podařilo!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.