Jak by mohla vypadat Slezanka?

Skupina Crestyl ve čtvrtek otevřela na opavském Horním náměstí pro veřejnost výstavu sedmi architektonických návrhů na novou podobu náměstí.

Návštěvníci mohou kromě zhlédnutí vystavených návrhů debatovat i s představiteli společnosti Crestyl i přítomnými autory návrhů. Výstava pak bude veřejnosti přístupná do 5. září vždy od 11 do 18 hodin.Opavská radnice vznesla požadavek, aby byli do právě probíhajícího posledního kola kromě tří už vybraných návrhů přizvány ještě další čtyři nové architektonické kanceláře.Developer vyhověl a v současné době může komise volit mezi návrhy sedmi architektonických kanceláří: Chapman Taylor, Petr Franta Architekti, Qarta, A.LT Architekti, Atelier 38, Maura a New Work

1) A.LT Architekti
ova

2) Atelier 38
ova

3) Chapman Taylor
ova

4) Maura
ova

5) New Work
ova

6) Petr Franta Architekti
ova

7) Qarta
ova

zdroj:denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Radim :

  To jsou fakt hnusné návrhy (jeden horší než druhý). Stará Slezanka je proti těm hnusům krásná:-). Jediný návrh co se tam hodí je od DaM nejlépe tam zapadne a neruší nějakou hnusnou fasádou.
  Radní a hlavně hlavní architekt Opavy by si měli uvědomit, že dominanta opavského horního náměstí je kostel, divadlo a Hláska.
  A ne nějaká vietnamská tržnice. Jako by jich v Opavě nebylo, už tak až moc. Ideální by byl za Slezankou park jako zelená klidová zóna, ale to je utopie, když už někdo za to dostal do kapsy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Michal :

  Všech sedm návrhů je odporný, absolutní odpad.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. zerdě :

  mam pocit, ze se mi nelibi zaden z nich, nez tohle, tak at tam zatim zustane co tam je a snad se casem najde nejaky kvalitni architekt

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Ondra :

  Kdybych už si musel vybrat jeden z návrhu tak si vyberu číslo 3. Nejnormálnější!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. ALDAR :

  Ta předválečná zástavba byla složena z mnoha domů a byla proto tak lidská a příjemná, protože každý dům byl trochu jiný, vznikal jindy a stavěl ho jiný stavitel případně architekt. Město bylo „rostlé“. Jednolitá zástavba bez měřítka bude působit vždy nevhodně a cize!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. robert :

  Chapman Taylor.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.