Interiér bytu v Opavě

Autor: HENKAI architekti | Daniel Baroš, Michal Nejezchleb

Byt s vysokými stropy v domě z počátku 20. století v klidné části Opavy.
Směrem do ulice je velkorysá společenská část – „salón“- s kuchyní. Pan majitel – lékař – má hodně knih a proto bylo jeho přáním mít takovou knihovnu, aby se mu tam všechny vešly. Ta zabírá celou šestimetrovou stěnu. Dál do vnitro bloku k jihu jsou potom situovány tři pokoje – ložnice.
V interiéru je dominantním prvkem dřevěná podlaha. Vestavěný nábytek z MDF desky tvoří neutrální bílé pozadí. O barevnost se postarají obrazy na stěnách, knihy, květiny a lidi. Jídelní a konferenční stůl, postel a noční stolky z dubového dřeva jsou navrženy přímo pro tento byt. Omyvatelné povrchy stěn v kuchyni, koupelně a na WC jsou ze šedé lakované cementové stěrky.

celý článek: archiweb.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. balde :

  přesně můj styl

  Thumb up 2 Thumb down 6
 2. Victor :

  Sterilní jako v ordinaci.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 3. Crazym :

  A na to bylo třeba architekta? :-)

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Brown :

  Studené jak psí čumák

  Thumb up 7 Thumb down 2
 5. marian :

  hezké cvičení, ale musí teď doma nosit sluneční brýle proti sněžné slepotě

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. Xavier :

  Crazym: Ne architekta, ale architekty… jeden by to nezvládl, protože jen jeden z nich chodil na praxi do Ikea :-D

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. Xavier :

  Ještě jedna věc k tomu komentáři autorů – tomu opravdu říkají „hodně knih“? No, já nevím, takové množství přečtu tak za rok. A tak čtvrtinu z nich si koupím. To na tom obrázku bych označil za podprůměrnou knihovničku… (samozřejmě pokud jde o lidi vzdělávající se (odporná četba)/mající v oblibě literaturu (beletrie), nikoli o průměr celkové populace). Ale což, vzdělání v ČR má nízké nároky…
  http://www.homeofficedecoration.net/modern-private-library/ ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Xavier: podle stavu loznice mi neprijde, ze by uz byl nastehovany zrovna…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Xavier :

  Xavier: Nu, asi máš pravdu… zaplní-li to, tak to bude taková (na české poměry) průměrná knihovna českého vzdělance. Stejně bych neřekl, že jde o „hodně knih“ ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 10. LK :

  Xavier: já mám doma cca podobně knih, jako je na obrázku v knihovně, jinak hodně knih mám přečtených na Kindlu. No a odbornou četbu (věděcké články) čtu hodně zase na ntb. I když v poslední době se vracím ke knize, je to tak nějak příjemnější. Teda kromě těch vědeckých článků, Springer neví co za ně chtít a většinu stejně člověk potřebuje hned ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Xavier :

  LK: Tož moje domácí knihovna je tak trojnásobná. Ale pravdou je, že tak třetina knih patří ženě. Kromě toho mám velký byt :-D
  S těmi články to chápu… sám si předplácím jen dvě odborná periodika. Ale jinak mám skrze instituci přístup k nejdůležitějším (vydřidušským) databázím. A skrze další (zahraniční) instituci přístup k těm ostatním, takže většinu z nich čtu také na čtečce/tabletu či noťasu (já to ostatně u odborné literatury preferuji – vyhledávání atp.). Ale tak odborná literatura u mě tvoří asi jen tak 50% četby…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.