Integrované výjezdové centrum Bílovec

V současné době je situace v Bílovci taková, že dobrovolní i profesionální hasiči sdílí jednu starou hasičárnu, která svému účelu už dávno nevyhovuje (na fotce). I díky tlaku stran nevyhovujících podmínek hasiči zaměřili svou pozornost na bývalé záložní centrum. Práce na jeho úpravách začaly již vloni a ještě do konce tohoto roku by měly být proinvestovány další tři miliony korun. V budově by měli najít útočiště jak profesionální hasiči, tak i rychlá lékařská a rychlá zdravotnická pomoc. V dlouhodobém plánu hrají roli také policisté, pro které bude vyhrazena třípatrová budova v areálu, a chemická laboratoř, nyní ve Frenštátě pod Radhoštěm. Venkovní prostory budou sloužit rovněž jako sportoviště pro fyzickou přípravu, a to nejen pro profesionální hasiče, ale také pro ty dobrovolné. Stávající budova by po opuštění profesionální jednotkou sloužila dále jako hasičárna, ale jen dobrovolným hasičům.

Související články

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.