Integrované výjezdové centrum Bílovec

V současné době je situace v Bílovci taková, že dobrovolní i profesionální hasiči sdílí jednu starou hasičárnu, která svému účelu už dávno nevyhovuje (na fotce).

I díky tlaku stran nevyhovujících podmínek hasiči zaměřili svou pozornost na bývalé záložní centrum. Práce na jeho úpravách začaly již vloni a ještě do konce tohoto roku by měly být proinvestovány další tři miliony korun.

V budově by měli najít útočiště jak profesionální hasiči, tak i rychlá lékařská a rychlá zdravotnická pomoc. V dlouhodobém plánu hrají roli také policisté, pro které bude vyhrazena třípatrová budova v areálu, a chemická laboratoř, nyní ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Venkovní prostory budou sloužit rovněž jako sportoviště pro fyzickou přípravu, a to nejen pro profesionální hasiče, ale také pro ty dobrovolné. Stávající budova by po opuštění profesionální jednotkou sloužila dále jako hasičárna, ale jen dobrovolným hasičům.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.