I/45 Krnov – hraniční přechod

ŘSD zveřejnilo záměr přeložky silnice I/45 v úseku Krnov – hraniční přechod.

Silnice I/45 v řešeném úseku propojuje město Krnov prostřednictvím navazující polské silnice č. 38 nejen s polským příhraničním regionem kolem města Głubczyce, ale i k městu Kędzierzyn-Koźle a dále směrem k dálnici A4. S ohledem na stávající stavebně technický stav komunikace I/45 je v současné době hraniční přechod Krnov – Pietrowice provozován se zásadním omezením tonáže, jelikož je přístupný pouze pro vozidla do 3,5 t. Plánovaná stavba
tento nevyhovující stav změní.
Vzhledem ke změnám v silniční sítí, kdy na polské straně došlo ke zkapacitnění silnice č. 38 a na české straně probíhá realizace stavby „I/57 Krnov – SV obchvat“ se předpokládá, že dojde k odstranění tohoto omezení tak, aby byl hraniční přechod využitelný pro všechna vozidla bez omezení tonáže a komunikaci byla navrácena její plnohodnotná funkčnost. V současné době jsou nejbližšími hraničními přechody umožňujícími průjezd nákladní dopravy Bartultovice – Trzebina (sil. I/57, cca 30 km jízdy od Krnova) a Sudice – Pietraszyn (sil. I/46, cca 42 km jízdy od Krnova).

Pro odstranění omezení využitelnosti pro vozidla nad 3,5 t se jeví jako zásadně problematický stavebně technický stav úseku mezi budovaným obchvatem a státní hranici. Současná komunikace je šířky 5,0 – 6,0 m a je na většině řešeného úseku těsně lemována neúplným stromořadím. Pro plnohodnotné využití v uvedeném úseku je proto nutné ji upravit do parametrů adekvátních pro silnice I. třídy. Úsek není nehodový jen z důvodu nízké aktuální dopravní zátěže a skutečnosti, že s výjimkou obsluhy přilehlého území a autobusové dopravy není využíván těžkými vozidly.

zdroj: rsd.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.