Horník za 81 000 000 kč

Obchodní dům Horník ( původně Bachner ) v centru Ostravy je na prodej. Aneb, když roky z domu taháte prachy. A když se vám začne rozpadat, raději ho prodáte.

hornik

hornik-bachner

zdroj: sreality.cz, ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  snad to někdo koupi, a opravi

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Crazym :

  To už se snaží hodně dlouho prodat ale tak nějak nevěřím, že to někdo koupí. To by musel být hodně silný investor s filantropickými a mecenášskými sklony, protože nejen ta budova ale i její technologické vybavení jako třeba vytápění je na hranici kolapsu. Bude to stát další desítky miliónů ji uvést do přijatelného stavu a navíc do všeho budou kafrat památkáři. A to si každý investor rozmyslí. Navíc z toho inzerátu mylně vzniká dojem, že má k dispozici parkovací místa. Nemá, má jen cca 5 metrů široký pozemek přilehlý k budově ze strany parkoviště s mizerným přístupem a navíc se na parkovišti chystá MOaP stavět v hurá akci administrativní budovu. Po zjištění jen poloviny takových informací potenciální investor zařazuje zpátečku a ten fakt, že to je Mendelsohn ze kterého jsou památkářsko-ochranářští trotli unešeni a jeho jediná realizace v ČR tomu moc nepřispívá :-)

  Thumb up 5 Thumb down 3
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: na druhou stranu ta lokalita neni uplne marna. samozrejme doby, kdy byly ve okrese tri obchodni domy (kdyztak me opravte, ja jen jako dite pamatuju hornik, prior a textiliu), jsou ty tam. tze je na takovy kolos tezke hledat dostatecne uplatneni.

  a taky jeste mi neda se nevyhranit vuci te martinove poznamce.. ja si totiz nemyslim, ze je to nejake terno, kde investor celou dobu jen „z domu tahal prachy“. rsp. z principu tyhle budovy jsou stavene za ucelem vydelku. kde ale je dlouha leta prodel, tezko se investuje zpet.. to treba chapu a ty vytahane penize uplne nevim z ceho by mely plynout.

  jedine uplatneni, na ktere mi ty prostory prijdou vhodne, je snad nejaka skola. dolu jidelnu a do pater ucebny..

  no, kazdopad era, kdy se stala fronta na vytah s obsluhou, je fuc :))

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Martin :

  Crazym: …a jsme u staré dobré společenské hry kopání do památkářů! Nemyslíte, že hlavní problém bude spíše v prestiži centra jako celku? Pokud je o některé místo zájem, investor směle přimhouří očko a je ještě rád, že má příležitost stavět v pěkné lokalitě a navázat na tradiční značku, která má mezi lidmi dobré jméno. Dnešní centrum, bohužel, prestižním místem není. Může za to mimo jiné absence strategie rozvoje centra.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 5. aldik :

  Hynek [msstavby.cz]: Dole už jídelna defakto je teď – Tesco Expres :D Někomu se možná Tesco nelíbí, ale je to fajn doplnění nedaleké Billy a navíc je otevřeno i v neděli a není tak předražené.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Adam :

  Třeba ho po volbách, v záchvatu plnění slibů o „oživení centra“, koupí město. :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. aldik :

  Adam: Tohle radši ani ne, ale Ostravici by mohlo a klidně tam zřídit nějaký úřad :-) Lepší úřad, než chátrající ruina.. vlastně lepší cokoliv. I velké casino bych si v Ostravici dovedl představit, ale na oplátku pak zbavit zbytek Ostravy kompletně hazardu.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Rýša :

  aldik: No, radši město a udělat menší opravy a údržby, než aby to koupil někdo podobný Kolkovi a zanedlouho tu vedle ruiny OD Ostravice máme druhou Ostravici jen s jiným jménem – Horník

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. aggu :

  Vědecká knihovna?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Crazym :

  Martin: Máte pravdu ale přesto si tu společenskou hru neodpustím a to proto, že mám s nimi špatné zkušenosti. Prestiž centra se nějak vytratila a není to jen o té absenci strategie rozvoje centra která určitě chybí ale i o stávajícím přístupu ze strany města a jejich represivních orgánů potažmo MP. Řeknu vám, že je velmi demotivující se každý den dívat na zaměstnance města jak parkují v zákazu a současně vymáhají po ostatních aby tyto zákazy dodržovali a lidé zde žijící nemají kam odstavit své auto i přesto, že si platí rezidenční kartu. Já osobně mám zdokumentováno na 30 aut zaměstnanců MP které se tu pravidelně točí podle toho jak mají směny a žádný z nich nemá oprávnění zde parkovat a ještě se vám smějí do ksichtu. Přitom své auto po celou šichtu nepotřebují a klidně by ho mohli nechat někde o 500 metrů dál na záchytném parkovišti. No a případný investor po seznámení se s místní situací si hodně rozmyslí jestli jít do potencionálních problémů nebo své peníze zhodnotit jiným způsobem. Takže takový začarovaný kruh :-(

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Crazym :

  aggu: Netuším co je potřeba k zázemí takové vědecké knihovny ale poloha by byla super a na 5 pater takové plochy by se snad vlezla a v přízemí by obchod mohl zůstat zachován a alespoň by měli nějaký příjem od silného nájemce jako je Tesco. Stát by zachránil Mendelsohna a vyřešil letitý problém s knihovnou a tuším, že knihovna nebude mít nároky na dopravní obslužnost a tudíž by víc nezatížili centrum. Takže jako rezident bych byl asi spokojen.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 12. Adam :

  aggu: Crazym: Vědecká knihovna ve smyslu fyzického ukládání a půjčování knih by podle mě měla být historie. Knihovna jako komunikační hub a poskytovatel prostoru pro veřejné akce, možná.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 13. aggu :

  Adam: To je slavný Kajnarův názor – Knihovny jsou zbytečné.
  Problémy jsou dva. Jednak předběhl dobu asi o 678 let a jednak si celý svět myslí opak. Všude se staví velkorysé knihovny a jsou velkoryse navštěvované. Městské meeting points. Město by po tom mělo skočit.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 14. Adam :

  aggu: A nenapsal jsem právě to? Navíc, jedna věc jsou knihovny, a druhá věc jsou vědecké knihovny. To první asi má pro nějaké lidi smysl, to druhé je skutečně passé. Papery se sdílí přes digitální databáze a nikdo nečeká na tištěnou verzi. Vědecké časopisy jsou taky už dávno jinde.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 15. aggu :

  Vědecké, nevědecké, slova, slova…
  Potřeboval bych podrobněji vysvětlit důvod toho „passé“. Proč stát v Praze investoval miliardu do (hodně podařené) NTK? Jestliže je to passé, pak jsou to buď blbci nebo zloději ;)
  Argumentovat papery není příliš košér, že ;) Funkce knihovny jsou trochu někde jinde. A na prvním místě – půjčit si knihu.
  V tomhle ohledu chápu politiky. Knihy jsou pro ně maximálně kuchařky (že, Palyzo), a ani většinový elektorát toho moc nepřečte. Tak co si honit triko. Ostrava podle nich knihovnu potřebuje méně než terminál na Hranečníku a jiné asfalto-betonové parády. Fail.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. Adam :

  aggu: Nejsem si vědom, že by si vědci půjčovali knihy. A to myslím smrtelně vážně. Informace proudí úplně jinudy.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 17. aggu :

  Do vědecké knihovny smí chodit jen vědci?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 18. Adam :

  aggu: Ano, a jen když je úplněk a sudé výročí úmrtí svaté Valprugy.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 19. Rado :

  Myšlenka udělat z Horníka vědeckou knihovnu by nemusela být vůbec špatná, nicméně ta cena mi vzhledem ke stavu objektu přijde jako hodně nadsazená a obávám se, že se kupec bude hledat jen velice těžko. Nicméně zastavím se u diskuze a Kajnarova plácnutí do tmy, že vědecké knihovny není potřeba. Řekl bych, že je a jako sůl, protože to, že dá vše najít na internetu, je hodně obehrané klišé. Už jenom dohledat si informace o Ostravě, tím myslím do hloubky a do historie, je jako hledání jehly v kupce sena a všechny cesty a odkazy mě nakonec dovedou kam? Do vědecké knihovny. Navíc digitalizace všech dokumentů je na české poměry také hodně přitažené za vlasy. Knižní nebo velkoformátový skener je jo pálka. Ano, možná v oblasti IT vystačí elektronické dokumenty, ale v jiných oblastech se obávám, že to bez papíru ještě dlouho nepůjde. Navíc nevím jak kdo, ale docela mě otravuje číst sto a vícestránkové dokumenty na PC nebo na tabletu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 20. Adam :

  Rado: Jo tak to pardon, já jsem slovem „věda“ opravdu myslel přírodní vědy, inženýrství, medicínu apod. Ke studiu historie potřebujete knihovnu? Nestačí archivy?

  Thumb up 0 Thumb down 10
 21. Rýša :

  Souhlasím s aggu a Radem. Ta budova by se na knihovnu hodila. Pořád mám ale dojem, že nová budova knihovny „Černá kostka“ vedle Tieta by byla ideální pro tak velké město jako Ostrava.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 22. Danek :

  aldik: Já bych si dokázal představit, že by koupil tuto nemovitost Tesco nebo Glogus a měli tam svůj obchodnák. Něco jako je Máj v Praze tam to vlastní Tesco.Myslím že třeba Globus by přivedl do centra i dost lidí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. aldik :

  Danek: O variantě, že by se z Ostravice (ne z Horníku) mohlo stát Tesco My (pražský Máj už je My, pak je i v Liberci) jsem taky přemýšlel a bylo by to fajn (nemusí každé nákupní centrum znamenat ‚milion‘ malých obchůdků), ale Globus by do centra města a ještě na patra určitě nešel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. summerboy :

  Adam: A byl jste někdy ve vědecké knihovně v Ostravě? Tam se nepůjčují pouze vědecké papery…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. Crazym :

  Tak ráno vstanu a dívám se, že na cypoviny jsou vždycky peníze :-) https://screenshot.cz/JQU99/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Crazym :

  Začíná to tu vypadat jako každé jiné světové velkoměsto. V záři reflektorů samé světové značky. Kenvelo, Hruška, Bachner… :-) https://screenshot.cz/C0OD1/ Na dalších rozích Steak Restaurant, sushi Rong vang II a Crosscafe. Takže když mě přestane bavit Sushi nebo kafe a dortíčky dám si vedle steak, guacamole či nachos a pak si skočím za kulturou do patra Zábavního centra Horník na laser či archery game a po pořádné střílečce si dám pizzu a pivo od Balkánců. A ani nemusím padesát metrů od baráku, to je život :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.