Historický Petrin se bude opravovat

Město Bruntál pokračuje v řadě úspěšných projektů spolufinancovaných z evropských dotací. Tentokrát byla úspěšná žádost o dotaci na vznik centra vzdělávání a volného času v kulturní památce Petrin. Pokud vše půjde podle plánu, Petrin vstoupí již zmodernizovaný do školního roku 2014/2015.

petrin_bruntal

Dotace je pro budoucnost Petrina klíčová. Napjatě očekávaná zpráva o „přiklepnutí“ dotace přišla koncem srpna. Do budovy k základní škole přesídlí také Středisko volného času a městská knihovna, takže objekt bude upraven a zmodernizován i s ohledem na potřeby těchto organizací a jejich uživatelů. Ve zrenovovaných interiérech bude také prostor pro „pobočku“ MŠ Pionýrská. Součástí projektu je kompletní rekonstrukce vnitřních rozvodů, změna dispozic a vnitřního uspořádání, v souladu s potřebami uživatelů. Podle projektu bude v prvním podlaží („přízemí“) zřízená nová společná centrální recepce a malá expozice, tematicky zaměřená na oblast školství. Především zde ale bude sídlit „pobočka“ MŠ a na druhé straně pak nově zřízená městská knihovna s čítárnou a posluchárnou, vybavenou moderní audiovizuální technikou. Středisku volného času se zázemím pro kroužky a další aktivity bude patřit druhé podlaží, vyjma stanice mladých přírodovědců, která bude umístěna v suterénu. Základní škola bude zaujímat prostor ve třetím a čtvrtém podlaží. Zásadní změnou bude skutečnost, že objekt bude plně bezbariérový, vybavený novým výtahem. Pokud příprava půjde podle stanoveného harmonogramu, stavební práce začnou na jaře a budou ukončeny v srpnu 2014. Předpokládané náklady na realizaci projektu „Rekonstrukce kulturní památky Petrin – centrum vzdělávání a volného času v Bruntále“ představují částku 57,38 milionů korun, z čehož dotace ROP má pokrýt 85 %, tedy 48,77 milionu korun. Zbylou část uhradí město. Přestože to není součástí dotovaného projektu, budova Petrina má taktéž dostat novou fasádu a okna.

1PP

Screenshot 2013-01-12_23-06-11