Hipodrom Ostrava

Hipodrom Ostrava ( Bravantice ) – jedná se o projekt, jehož cílem je vybudovat závodiště koní primárně zaměřené na dostihy klusáků. V návaznosti na tento fakt bude zázemí areálu připraveno na chov Českého klusáka. Nicméně kromě klusáckých dostihů bude závodiště stejně dobře sloužit k pořádání dostihů cvaláků  a dostihů typu monte (klusáků pod sedlem). Ve vnitřním oválu je navíc uvažovaná překážková dráha. Areál bude poskytovat služby i pro nedostihové aktivity jako hotel, multifunkční sály, více typů gastronomických zařízení apod.

předpokládaný termín zahájení: 9/2012
předpokládaný termín ukončení: 6/2014

 

Podkladem pro vlastní návrh tělesa dostihové dráhy byl konkrétní projekt realizovaný pro obdobný záměr ve Švédsku. Vlastní dráha je navržená v šířce 20 m a délkou oválu ve vzdálenosti 1 m od vnitřního okraje 1000 m. Navíc bude disponovat nultou vnitřní dráhou. Vodní reservoir bude přirozeně jímat dešťové vody z vnitřního prostoru závodního oválu. Tyto budou následně využívány ke skrápění dráhy.

Objekt tribuny bude mimo vlastní dostihy sloužit pro širokou veřejnost, proto je navrhován jako multifunkční, bezbariérový, obsahující následující provozy:
Hotel
Bude disponovat celkem 64 lůžky v apartmánech (dvou a čtyřlůžkových). Ve 3. NP bude pro účely hotelové služby zřízeno zázemí (šatny, kancelář, denní místnost) a nezbytné sklady čistého a špinavého prádla apod. Vlastní hotel nebude disponovat prádelnou, tuto službu bude objednávat v místě.
Kromě standartních hotelových pokojů bude hotel disponovat jedním prezidentským apartmá a také fitness centrem se saunou a posilovnou.

VIP sekce – Sky boxy
Všechny kabiny pro VIP hosty jsou situovány do jednotné sekce ve 2. NP a jsou orientovány směrem k dráze. Jedná se o 8 sky boxů pro 6-10 lidí a jednu velkokapacitní VIP buňku pro cca 30 lidí. Obslužná chodba ke sky boxům navazuje na jižní straně na velkokapacitní rychlovýtah a na straně severní, tedy v místě hromadné VIP místnosti, na respirium s možností využití venkovního balkonu s výhledem na Pobeskydí. Za veřejnou zónou (o patro níže) je VIP sektor propojen dvěma eskalátory. Veškeré VIP boxy jsou obslouženy venkovním ochozem s výhledem na závodní dráhu, ale také na vrcholy Beskyd.

Chill out
Prostor vymezený pro provoz nazvaný chill out v 2. suterénu je de facto odpočinková zóna vybavená pohodlnými boxy, barem a interaktivními multimediálními sezeními napojenými na internet (zábava, vzdělávání atd.).
Kapacita chill outu je cca 120 lidí.
Objekt tribuny dále bude obsahovat: Kanceláře, Tiskové centrum, Restaurace, Foyer, Klub, Bistro,

Zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  No co ja vim tak ten areal tam uz buduji asi 2 roky… respektive zatim provadeli akorat velke terenni upravy a asi cekali az si to nasepane podlozi sedne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Hmmm, zajímavý projekt. Kdo by byl investor?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  thrpst: Nevím jestli to je i investor, ale oznamovatelem je obchodní firma HIPODROM CENTRAL a.s. ( Vřesinská 128/40 708 00 Ostrava-Poruba ). Vše z dokumentu pro EIA.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na magazin.e15.cz „V Ostravě vyroste dostihové závodiště“: http://goo.gl/eT8PK

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Už se staví !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. shkenny :

  Podél příjezdové komunikace (která se napojuje na silnici č. 647) se provádí pokládka nějakých inženýrských sítí. Na vodovod nebo plyn mě to přijde moc velké, na kanalizaci zase nevhodný materiál. Nevíte někdo, co to je?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Jiří :

  shkenny: Provádí se tam přeložka plynovodu a je už téměř dokončena. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.