Hala pro míčové sporty

Dlouho zamýšlena hala pro míčové sporty v Ostravě by nyní měla vzniknout rekonstrukcí stávající průmyslové haly.

Autor studie není na stránkách fajnova.cz uveden…

Projekt výstavby Multifunkční sportovní haly s předpokládanou kapacitou cca 3 000 diváckých míst pro sportovní utkání je založen na spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Soukromý subjekt, kterým je společnost ČSAD Ostrava a.s., se zavazuje vložit do projektu své pozemky a opravárenskou halu na ulici U stadionu/Sládkova. Současná hala projde rekonstrukcí nebo bude nahrazena nově vybudovaným objektem. Dále projekt počítá s třemi nezávislými krytými tréninkovými hřišti pro volejbal, florbal a basketbal a jejich mládežnické základny.
Celkové náklady jsou předpokládány ve výši cca 600 mil. Kč, z toho alokace města nepřesáhne 200 mil. Kč.
Projekt je ve fázi podrobné architektonické a technické studie včetně všech podkladů pro plynulé zahájení prací na dokumentaci pro územní rozhodnutí a dokumentaci pro stavební povolení. Je proveden výškopis a polohopis. Je proveden taktéž inženýrsko-geologický průzkum. Je dokončeno posouzení vlivu stavby na životní prostředí EIA.
Předpokládané účelové využití haly: volejbal, florbal, basketbal, stolní tenis a další sporty. Dále sportování veřejnosti, škol a jednorázové sportovní nebo kulturní akce. V rámci komunikace s Mezinárodní basketbalovou federací (FIBA), která pořádá mistrovství světa apod., byla předběžně přislíbena možnost pořádání Mistrovství Evropy v kategoriích U16, U18, U20 chlapců a dívek.

Předpoklad realizace výstavby haly je rok 2022 – 2024.

Stávající hala:

zdroj: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  za mě super nápad, umístění taky fajn, v okolí je dostatek parkingu a zázemí

  Thumb up 20 Thumb down 0
 2. rom :

  určitě to vypadá dobře, ale všimněme si toho obrovského pozemku, co tam zůstává – co s tím?

  ČSAD má myslím i nějakou vazbu na Tatran – když se na ni podíváme, je to velmi zajímavá stavba, ale asi neefektivní – co sní?

  Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.