Hala Maxbike Ostrava

Záměrem je výstavba montážně – skladovací haly na montáž kol pro cyklistiku, která by sdružovala veškeré činnosti firmy MAXBIKE s.r.o. do jednoho objektu.Jedná se o administrativní část, prodejní a montážní část a dále potřebné sklady prodávaného a montovaného sortimentu.

Záměr se nachází v Ostravě – Svinově, v blízkosti dálnice D1 a Svinovského nádraží. Zájmové území bude z části ovlivněno výstavbou nové komunikace „Nová Bílovecká“, jež svede dopravu, která dnes projíždí městskou částí Svinov, přes již zrealizovaný rondel situovaný v JZ rohu vlakové stanice Svinov pod dálnici D47 a propojí nově Svinov s Polankou (jedná se o jakýsi obchvat zalidněné městské části). Tato komunikace povede těsně kolem východní hranice předmětného pozemku a ovlivní jej záborem daným terénní vlnou této komunikace. Z této plánované komunikace bude svedena odbočka těsně kolem jižní hranice předmětného pozemku a bude napojena nově na Navrátilovu ulici.

Z architektonického hlediska se jedná o čistě účelovou stavbu, jež vychází z požadavků firmy investora a je jím podmíněna v mnoha hlediscích. Celkově bude objekt sdružovat tři celky , jež budou také architektonicky jinak ztvárněny. Skladový prostor bude dvoupodlažní, montážně-prodejní prostor bude jednopodlažní a administrativní část třípodlažní (ovšem tak, že tři podlaží administrativy budou víceméně rovny výšce dvoupodlažního skladu). Bude se jednat o prefabrikovaný ŽB skelet doplněný o soustavu průvlaků resp. stropních filigránových desek pro monolitické dobetonávky stropů. Opláštění haly bude sendvičovými plechovými panely nebo skládaným pláštěm („C“ kazety, výplň tepel. izolací, pohledový plech či deska).

maxbike

Související články


1 komentář

  1. Jarda :

    Sakra, já si podle názvu myslel, že to bude hala pro ježdění na kole.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.