Gymnázium Mikuláše Koperníka

Historická budova bíloveckého gymnázia má novou fasádu.
Po oklepání nesoudržných částí omítek jsme plochy očistili kvůli lepšímu uchycení nového souvrství. Fasádu zdobí mnoho okrasných ornamentů, které bylo třeba buď opravit, nebo vytvořit nové šablony pro jejich odlití. Po provedení těchto prací následovaly štuková vrstva a nátěr.

zdroj foto: FB Bystroň Group a.s.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Krása. Až na ten „detail“ přístavby z jižní strany (na 3. fotce useknuto): https://bit.ly/2O29c6t
  Ukázka toho jak stavěli školy naši pradědečkové a my.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Jann :

  aggu: Tak je to pravda, ale zase na druhou stranu, 4 roky jsem tam studoval a neuráželo mě to, i když tak slátanina dostaveb je divoká. Historickou budovu soudruzi zachovali, v podstatě i v interiérech, takže tady dobrý. Spíš mě mrzelo, když v 90. letech zmizely štuky z mnoha budov na hlavní ulici, na které škola leží. V tomhle soudruzi s divokými řekněme prvními 25 postsametovými lety vyšli v mnohem na stejno – neúcta a hlavně bezmyšlenkovitě levně.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.