GS Caltex míří do Karviné

Společnost GS Caltex je v pořadí již devátou firmou, z toho druhou korejskou, která se usadila v průmyslové zóně Nové Pole. Tento nový areál ale bude stát v novější části průmyslové zóny, prakticky podél železniční trati vedoucí do Bohumína. Společnost, jejíž areál má stát více než 20 milionů dolarů, dodává plastové součástky pro automobilky Hyundai a Kia, ale také elektronickým firmám LG a Samsung.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  To je super! Mám velkou radost, zase to aspoň trošku pomůže zaměstnanosti nejen v Karviné, ale i v okolí a i v Ostravě. Moc fandím!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  :-D to postavi a do dvou let se to propadne vlivem tezby :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Summerboy: Vidím, že tuto radost sdílíme oba stejně. Kéž by podobných firem na ostravsku přibývalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Balde :

  myslím si že se to zas v Moravskoslezsku rozjede, velka nezaměstnanost, nizké platy, uz mame dalnici, dobra jedna vysoká škola, superpocitac, ted pribilo moderni centrum V Ostravě, spousta mista na developerské projekty, myslim ze se nemusime bat, hl to chce vic high tech firem aby tu zacli zustavat mladi lide

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Summerboy :

  @mm: Naprosto. Já se na to dívám taky z toho aspektu, že předpokládám, že Korejci budou s největší pravděpodobností bydlet v Ostravě v nějakých hezkých nových nebo zrekonstruovaných bytech v centru, takže zase se posílí poptávka a prodá se jich aspoň pár dalších. Mám radost z každého.
  @Balde: Ano, mladí (my) jsou problém. Bylo by taky vhodné rozšířit portfolio a mít v Ostravě více sídel státní správy. Což asi zatím nehrozí, ale byla by to potřeba pro uplatnění i někoho jiného než technicky zručných lidí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Nové továrny se staví všude po kraji. Například nedávno jsem měl cestu přes Opavu. Na vjezdu do Opavy od Ostravy se staví úplně nová továrna, rozšiřuje se TEVA, opravuje a rozšiřuje Ostroj. A to jsem projížděl jen částí Opavy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mm :

  Summerboy: Ano, uvažuji přesně tak. Krom práce by se mohl obsadit i nějaký ten byt a samozřejmě vesměs tady mají celé rodiny, takže se zase o něco zvýší kupní síla atd, atd. Prostě to není jen nová hala, ale je třeba brát i to kolem. Moc mě jenom mrzí, že Světlík teď postavil novou halu v polském Sosnowci, kde zaměstnal 200 lidí. Tato investice neměla opustit brány krajského města, velká škoda. Do celého pozadí nevidím, ale údajně je to z důvodu naší politiky. Pokud by to bylo tak, hrozilo by, že by tenhle příklad mohl následovat i někdo jiný a to by byla špatná zpráva. Na tento problém údajně v Praze již upozorňoval Moravskoslezský klastr včele s Bartošem. Škoda těch 200 pracovních míst.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. jura5 :

  Taky může být problém v tom že Ostrava nemá pro svůj rozvoj dost elektřiny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. mm :

  jura5: Ta se již několik roků řeší, jde to pomalu, ale přece jen jde. Není to tak dávno, co zprovoznili ústřednu u Rudné ul. v Zábřehu (nájezd na Hrabůvku) a teď se staví při příjezdu do Poruby od Klimkovic. Krom toho celé nové vedení je u Mošnova a také u dálnice, takže tento problém se řeší.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.