FM opraví park Jižní svahy

Město nechalo odstranit poničenou lávku v parku Jižní svahy pod Hasičskou ulicí ve Frýdku. Mostek už delší dobu nesloužil svému účelu. Radnice nyní plánuje další zvelebení lokality.

Ve frýdeckém parku Jižní svahy už nestojí dřevěná lávka. Mostek spojující dva prudké kopce byl dlouhodobě devastován lidmi, proto musel být v roce 2019 z bezpečnostních důvodů uzavřen. Poté sloužil jako útočiště narkomanů. Radnice vyhověla neustálým stížnostem občanů a přistoupila k definitivnímu odstranění lávky. Práce provedly Technické služby Frýdek-Místek a vyšly na 63 tis. Kč.

„Demolici doplnily také drobné stavební práce a terénní úpravy, včetně vystavění zábran proti pádu do terénní prohlubně. Nyní se otevírá cesta pro další úpravy a zvelebení parku, které plánujeme s hlavní architektkou města,“ uvedl náměstek pro investice, finance a rozpočet Jiří Kajzar (Naše Město F-M). 

V rámci dalších úprav mají vzniknout nové chodníky, které budou navazovat na stávající stezky parku a dovedou chodce až ke skateparku pod svahem a budoucímu podchodu pod tratí s východem u Faunaparku.

Součástí trasy mají být i znovuobjevené kamenné schody nad slezanským stadionem. Jakmile se městu podaří vyřešit problém s černou stavbou garáže nad schody, dojde k zařazení schodiště do soustavy chodníků a stezek v parku Jižní svahy. Pěší trasa mezi Frýdkem a Místkem se tak výrazně zkrátí.

zdroj: frydekmistek.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. MaG :

  Ve Frýdku mají všichni svůj Hyundai a všude jezdí autem. Jinak si neumím vysvětlit, jak mohli ztratit takové schody. Ale je skvělé, že je objevili. To je vlastně i dojemné =)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Crazym :

  Hele posuňte to na té mapě :-) Ač nejsem z Frýdku, jsem zvědavý a je to tady za tou garáží https://mapy.cz/s/hukehovube

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Karel :

  milion chodníků, ale žádný, po kterém by se do parku dalo dostat přímo od Koloredovského mostu :(

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.