Firemní sídlo X Office, Třinec

Vizualizace velmi povedené studie přestavby RD a stodoly na firemní sídlo v Třinci.

Autor: Petr Kundrát,
Spolupráce: Michal Just, David Hranička
Autor vizualizací: Martin Pola
Stav projektu: Studie

Návrh řeší kompletní rekonstrukci rodinného domu a hospodářské budovy na nárožním pozemku v centru obce Oldřichovice, s cílem zachránit stavby v maximální možné míře a vdechnout jim nový život formou nové náplně – kancelářských prostor se souvisejícím zázemím.
Provozní řešení objektů je navrženo tak, aby mohly sloužit zároveň i několika subjektům najednou. V místě stávajícího vstupu je navržena demolice přístavby, doplnění nového zastřešení, a vytvoření důstojného nástupu do obou objektů. Nové fasády budou řešeny v probarvených omítkách, střecha bude nově pokryta plechovou krytinou. Ostatní části včetně pochůzích ploch budou vyskládány z kamene popřípadě vyplněny novými okny s velkoformátovým zasklením.
Reklama na fasádě bude promyšlená s jasně definovanou pozicí, plně viditelnou z okolních komunikací. Pozemek bude pouze částečně oplocen a před objekty tak vznikne poloveřejný prostor, doplněný o parkovací stání, dětské hřiště, posezení a další funkce.
K datu 03/2018 je projekt ve stavu přípravy projekčních prací pro stavební povolení. Předpokládané zahájení stavebních prací první fáze (rekonstrukce RD) připadá na léto 2018.

Původní stav:

zdroj: petrkundrat.com

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Jak tak sleduji, kvalitní architektura vzniká všude možně, jenom ne v Ostravě. :-(

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. aggu :

  Rado: Třeba sledovat víc. V poslední době uspěly objekty v Dolní oblasti nebo třeba Concept House. Ale pravda, vzniká všude možně po republice. To je fajn a docela i zajímavé.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Soňa :

  Zdravím, chtěla bych se zeptat od Tesly směr na Něbory, blízko odbočky na Kanadu se něco staví, nevíte co to bude

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.