Fiasko v Havířově završeno

Završení smutného příběhu o rekonstrukci autobusového nádraží v Havířově.

Průběžně vás informuje o dění kolem rekonstrukce autobusového nádraží v Havířově. Prvně byla zbourána cenná výpravní budova a celý areál rekonstruován. Původní výpravní budova byla nahrazena lacinou demoverzí té původní. Bez kryté a vytápěné čekárny. S kovovými lavičkami, které v zimě studí a v létě působí jako ohřívače. Navíc bez možnosti opření. Bez zázemí pro WC atp. a mnoho dalších hrubých nedostatků.

Logicky snížení komfortu vyvolalo nevoli. Proto se přistoupilo k výstavbě dalšího objektu, který má nedostatky dořešit. Namísto toho, aby se postavila jedna budova pořádně, či pouze rekonstruovala historická, velmi dobře funkční budova, postavily se budovy dvě. Architektonicky nehodnotné oproti původní. Jedna bez druhé nefunkční. Zbytečné snížení komfortu cestování. Špatně proinvestované peníze.

an havirov

Vzhledem k tomu, že jsme byli požádáni o smazání fotografie nové budovy marketingovým oddělením společnosti 3CSAD, nahrazujeme fotografii veřejným postem na Facebooku.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. thrpst :

  Takové stavění z veřejných peněz by nemělo být dovoleno. Tento projekt by měl sloužit jako příklad necitu a nerozumu.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. Ales :

  A nejhorsi je, ze za tohle plytvani nebude nikdo potrestan… :/

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Justína :

  fuj to je hnus. Vzhled evokuje nejakou pekarnu nebo cukrarnu, a vono to je cekarna. Tfuj

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Zas tak hrozné to není. Je dobře že to alespoň obložili tím dřevem. Ale stále si myslím že by bylo lepší zasklení té hlavní budovy.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 5. Fatman :

  Je to hodně špatně vyřešeno. Nehledíce na velikost ( malost) čekárny mne zaráží jedna věc. Ty schody jsou bez zábradlí, a přímo proti schodům je ostrá hrana kamenné zídky. Pokud nějaký starší člověk zavrávorá na vrchním schodě, narazí hlavou přímo do té hrany té kamenné zídky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. G. :

  Přesný příklad toho, jak upadá obecná estetika a vzdělanost obyvatelstva. Postatvit tohle někdo dříve, musel by se s ostudou odstěhovat.
  Dá se na to dívat dvěma způsoby – oproti původní výpravní budově kadibudka. Na druhou stranu, pro lidi, kteří chodí v teplákách spát i do divadla celkem odpovídající.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Silesian :

  Průser začal tím,že město nestavělo novou odbavovací budovu pro občany,ale novou provozní budovu pro ČSAD !!!!
  Do které už občan – zákazník nemá přístup ,a pokud jde k „okénku“ něco vyřídit,činí tak v předklonu a na mraze.Také bych čekal světelnou informační
  tabuli,asi byla důležitá jen ta u magistrátu…prostě platí i u našeho města „jaký pán -taký krám“…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.