EU přispěje na informační tabule MHD

Evropská unie dá 35 milionů korun na pořízení elektronických informačních tabulí pro cestující veřejnou hromadnou dopravou v Moravskoslezském kraji.

Tabule přibudou na 72 zastávkách městské hromadné dopravy v Ostravě a na 36 zastávkách v dalších městech a obcích Moravskoslezského kraje.

„Lidé získají lepší přehled o spojích. Tabule na zastávkách umí zobrazovat také informace o aktuálním stavu dopravy, což je velkou výhodou, pokud je hustý provoz nebo při výlukách. Tyto funkce tabulí jsou ale v případě Ostravy podmíněné dokončením návazných projektů a u příměstských zastávek domluvou s dopravci,“ popsala výhody projektů Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Tabule na zastávkách mají stát 35,6 milionů korun, dotace pokryje až 85 % výdajů do výše 30,1 milionů korun.

Ve 27 městech a obcích přibude 36 tabulí. Tři tabule budou instalovány v Příboře, po dvou v Bílovci, Brušperku, Čeladné, Dětmarovicích, Hradci nad Moravicí, Rychvaldu a Vrbně pod Pradědem, po jedné v dalších 19 obcích.

Tabule budou v blízkosti zastávek, nebo přímo v označnících zastávek. Instalace tabulí má proběhnout ještě letos, konkrétní termíny jsou odvislé od výběru dodavatelů.

 

zdroj: regiony.impuls.cz

Související články


Komentáře

 1. Danek :

  Super jen se bojím, že nějaké bezmozky napadne ty tabule rozbíjet.Jako skleněné zastávky a výplně čekáren u zastávek.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. thvari :

  Danek: snad to bude dostatečně vysoko, aby na to nešlo dosáhnout

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Jakub :

  thvari :a co kameny?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. vesan :

  chjóó, to se zase členové dozorčí rady DPO napakují :/ prasaaata a výsledný výstup za 35 milionů bude v kvalitě „styl made in Ukrajina“ :D

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. thvari :

  Jakub: no tak snad kameny se neválejí po zastávkách MHD. nebo si je borci budou nosit, aby mohli cíleně likvidovat tabule?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Jakub :

  thvari :všechno je možné

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Oasis :

  Nevím, proč je většina z Vás tak pesimistická. Co když to nikdo ničit nebude a bude to v pohodě. Tak jak na Svinovských mostech – tam už jsou informační tabule přes dva roky a neslyšel jsem, že by to někdo zničil…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Danek :

  Oasis: Protože bydlím u jedné zastávky a zbudí mě pitomci(ev.připití) co jsou opřeni o zabradlí a kopou do něj dokud se sklo nevysype.Házení kamenu tam taky bylo.U nás již s jedné stany navařili trubky a tabulové výplně zrušili.Bohužel zatím jen s jedné strany, druhá strana doufám teď na jaře.zastávka tel.škola.http://www.mapy.cz/zakladni?x=18.1861509&y=49.8298547&z=20&base=ophoto&source=quar&id=10

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Řešení je jednoduché.
  Nestavme žádné informační tabule.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Tomas T. :

  Nevíte někdo kde hlásti poruchy a nesrovnalosti na tech informačních tabulích? Na stránkách dpo jsem to nenašel.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.