Elmontex Air – dokončeno

autor: Ing.arch. Jiří Halfar
spoluautor: Ing.arch. Eliška Macková a Ing.arch Jiří Stejskalík
studie 2010-2012, dokumentace 2012, realizace 2013

Při tolika funkcích a provozech se podařilo udržet novostavbu v jednoduchém tvaru včetně fasád. Je to taková obyčejná krabička,“ popisuje ostravský architekt Jiří Halfar. Celá novostavba stojí na pilotách kvůli tamnímu podloží. Tvoří ji ocelový skelet opláštěný lehkými sendvičovými panely. Barevné řešení je monochromatické, převládá stříbrná, bílá a šedočerná. Zajímavým prvkem hangáru, ve kterém není jediný sloup, jsou výklopná vrata široká 18 metrů řešená jako strojírenský prototyp. Střecha budovy je pochozí, terasa se zastřešeným altánkem nabízí výhled na přistávací dráhu. Všechny provozy se koncentrují kolem vzdušné vstupní haly s komunikační galerií, ať už jsou to kanceláře, učebny, odbavovací prostory či VIP salonek. Haly která není větší než váše ložnice.

elmontex air mosnov

elmontex air mosnov

elmontex air mosnov

elmontex air mosnov

elmontex air mosnov

elmontex air mosnov

elmontex air mosnov

Související články


Komentáře

 1. Rumcajz :

  No není se vůbec čím chlubit, pane Halfar!!!

  Thumb up 0 Thumb down 3
 2. mm :

  naopak mě se to líbí, jednoduché a vkusné, co víc vymyslet na hangár

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tak katedrála tam asi stát nebude. Vypadá to jednoduše ale účinně a ty vrata jsou rozhodně zajímavé.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  Rumcajz: Čekal jste snad sgrafito?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Rumcajz: Je lehké kritizovat, když sám nic nenavrhuješ…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. jih :

  Díky za podporu. Primárně mi nešlo o chlubení, ale o doplnění informací a fotek z nepřístupných míst. Koncept jednoduché krabičky se ukazuje dobrý i pro další rozšiřovací ambice hangáru. Nemyslím, že je nutné pro kritické komentáře mít za sebou realizace staveb (viz kompetentnost např. jinde zmiňovaného Martina Strakoše), ale být konkrétní není špatné, jinak je to jen výkřik do lesa (Řáholce).

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.