Dům roku 2011

Město Ostrava každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města v hodnoceném období, a to formou soutěže o titul Dům roku. Do letošního již 18. ročníku soutěže přihlásili investoři celkem osm novostaveb a rekonstrukcí budov dokončených v letech 2010 a 2011, z toho šest novostaveb, jednu rekonstrukci a jednu rekonstrukci spojenou s novostavbou.

Pro udělení prestižního titulu „Dům roku 2011“ a finanční ohodnocení ve výši 300 000 korun vybrala odborná porota novostavbu Alternativní scény Divadla loutek Ostrava, která představuje kvalitní moderní architekturu s výtvarnou invencí přesahující svým významem hranice Ostravy. Autory architektonického řešení jsou Petr Hájek, Gabriela Minářová a Bronislav Stratil. První dva architekti stáli také u zrodu hlavní budovy divadla, která v soutěži o Dům roku uspěla v roce 1999. Dodavatelem stavby alternativní scény je IMOS Brno, a. s.

Odměnu ve výši 150 000 korun získává v pořadí druhé vyhodnocené dílo, jímž je Poliklinika Kostelní v Moravské Ostravě od WMA architects, dodavatelem stavby je Eiffage Construction ČR. Porota ocenila zejména citlivé zakomponování nového moderního domu do proluky ve struktuře historického městského bloku.

Kromě toho komise udělila dalším budovám čestná uznání bez určení pořadí a finančního ohodnocení. Získaly je tyto tři objekty: výrobně administrativní objekt TRANSL Ostrava, pasivní administrativní budova OTAZNÍK a obchodní a administrativní budova Biskupská.

TRANSL Ostrava

OTAZNÍK

Administrativní budova Biskupská.

Porotu tvořili stejně jako v předchozích letech nezávislí experti z řad odborné veřejnosti, zástupci samosprávných orgánů městských obvodů, v porotě zasedli také zástupci města a odborů magistrátu.

Slavnostní ocenění vítězů se uskuteční 5. června v Alternativní scéně Divadla loutek v Ostravě.

Zdroj: ostrava.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Nimrod :

  Super, díky! Mé oblíbené loutky to dokázaly, naplňuje mě to pýchou!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Ano, přístavba vypadá skvěle. I ostatní hodnocené stavby nejsou pozadu.
  OSTRAVA !!! :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  Přátelé, příznivci architektury, podpořte prosím svými hlasy Přístavbu alternativní scény Divadla loutek, která soutěží o přízeň v rámci projektů postavených za peníze EU v rámci našeho kraje. Můžete tak učinit zde: http://www.nejkacka.eu/web/structure/2.html a přitom vyhrát nějakou z cen.
  Když se podíváte, kdo je mezi noominovanými (knihovny, cyklostezka, učebny) tak musíte uznat, že výběr je poněkud divný a jedna z mála architektonicky zajímavých staveb v Ostravě by měla aspirovat hodně vysoko.

  Prosím o rozšíření mezi co největší počet lidí, přátel a známých. Díky moc!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „V Ostravě předali ocenění Domu roku i dalším stavbám“: http://goo.gl/ajSif

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.