Dukelská kasárna v Opavě – bytové domy

Město Opava vypsalo veřejnou zakázku „Dukelská kasárna v Opavě (bytové domy) – projektová dokumentace“. Přestavbou objektů bývalých kasáren vzniknou desítky nových městských bytů.

Jedná se o zhotovení projektové dokumentace na celkovou rekonstrukci stávajících objektů 01 – 04 a jejich přebudování na bytové domy. U objektu 03 a 04 bude zajištěn bezbariérový přístup do všech podlaží formou vestavby výtahu v budově. Zároveň bude v každém podkrovním prostoru objektů 03 a 04 navrženo 8 samostatných bytů.

Projektová dokumentace bude vypracována podle již zhotovené studie.

Autor studie: STUDIO 58

zdroj: zakazky.opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Jakub :

  Autor studie: Studio 58. Ing. Romeo Doupal – zastupitel města za ANO. Proč na studii neproběhla soutěž?

  Thumb up 4 Thumb down 6
 2. Pavel :

  Jakub: Když máte ANO, nepotřebujete nikoho jiného, ANO je podle slov svého majitele přece pro všechny. Btw. všiml jste si předvolební výzdoby na vozidlech MHD v Opavě?

  Thumb up 7 Thumb down 2
 3. Dominik :

  @Jakub: Proč by měla? V Navrátilově světě nic takového není potřeba. Korupce a pochybné rozdělování peněz je jeho denní chléb.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Karlos :

  Pavel:
  Dukelská kasárna by mohla sloužit vzdělávání, kde se stala chyba ?

  Publikováno: 30.09.2008 Opava byla vybrána do prestižní sítě evropských měst s názvem Repair, které se věnují stejnému problému: jak naložit s územím, které opustila armáda. V případě Opavy se jedná o Dukelská kasárna, kde by mohl vzniknout vzdělávací kampus.
  Hlavním zaměřením akčního plánu na rozvoj Dukelských kasáren je navržení nového využití Dukelských kasáren jako univerzitního (vzdělávacího) kampusu, který nabídne potřebné služby (včetně bydlení) studentům i pedagogům. To vše za respektování pravidel udržitelného rozvoje. Tématická síť Repair je součástí programu Evropské unie s názvem Urbact II. „Jde o evropský program pro udržitelný rozvoj měst, do kterého se města přihlašují pomocí zakládání tématických sítí a který je založen zejména na řízené výměně zkušeností v různých oblastech
  http://www.atelier38.cz/us-dukelska-kasarna-opava-108.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Cyklista :

  Jakub: Nejde jen o ANO, v Opavě to je naprosto běžná praxe všech politických stran.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.