Domov pro seniory Staříč

Fotografie novostavby domova pro seniory ve Staříci pořízené při dni otevřených dveří.
Autor: Kamil Mrva Architects Autor fotografií: Architektura Moravskoslezského kraje zdroj: FB Architektura Moravskoslezského kraje

Související články

Komentáře

  • aggu 12.10.2018  ●  12:08

    Mrva je Pán.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • PetrKs. 12.10.2018  ●  12:25

    Staříčským důchodcům nízce a sprostě závidím :-)

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • davidb 12.10.2018  ●  13:25

    aggu:
    Taky se mi jeho stavby a rekonstrukce líbí.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Robur 13.10.2018  ●  08:10

    Nadšeně jsem ukázal své ženě tuto čistou a moderní architekturu s prvky přiznaného betonu. Řekla mi ale něco nad čím jsem nepřemýšlel – pro seniory je to příliš moderní a studené. Ti si zaslouží spíše něco, aby se cítili útulně a domácky. Já to tak zprvu neviděl, ale něco na tom je.

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 2
  • Martin [msstavby.cz] 13.10.2018  ●  09:14

    Robur: Dnešní senioři kolem 90 se narodili v době, kdy je funkcionalismus na plný plny…

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 3
  • thvari 13.10.2018  ●  09:45

    Robur: moc to nechápu. moje babička má taky odtažitý vztah k moderní archiketkuře, přitom to je generace, co (téměř) celý život odžila v komunistických panelácích, a o těch jsem nikdy neslyšel, že by je někdo popsal jako studené a neútulné.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Janar 14.10.2018  ●  11:21

    thvari: To bude asi stejné, jako s naší babičkou. Sice mládí prožila v krásném, velkém bytě v Přívoze, ale musela tahat uhlí ze sklepa, na wc chodit na chodbu a v bytě měla jen pec a umyvadlo se studenou vodou, a to ještě v r. 1995. Takže vystěhování do hnusného paneláku s TUV a dálkovým topením pro ni bylo nejvíc. Stará architektura se jí libila, ale bohužel se až na výjimky za komunistů bytové domy nerekonstruovaly, buď je zbořili a obyvatele přestěhovali nebo tam nastěhovali Cikány, těm to „mělo stačit“. Proto to v Přívoze a centru vypadá tak, jak to vypadá. Jak se složením nájemníků, tak s vybavením domů. Některé se pomalu rekonstruují, ale většiny se obvod zbavil.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.