Develon chystá pro Opavu Slezský dvůr

Společnost Develon, developer projektu Společenské centrum Breda & Weinstein, chce pokračovat ve svém záměru a postupně dostavět historické centrum města. Na pozemku o rozloze cca 9 000 m2 Develon plánuje postavit Slezský dvůr. V jižní části pozemku směrem k centru města vznikne přes sto bytových jednotek, sever podél dopravně frekventované Nákladní ulice bude naopak věnován komerční zástavbě plynule navazující na SC Breda & Einstein. Předběžná urbanistická studie celého projektu pochází z pera renomovaného českého architektonického studia Šafer Hájek Architekti a snaží se respektovat typické prvky historického centra Opavy. Develon je investiční a developerská společnost, zakladateli a partnery společnosti Develon jsou Radim Bajgar a Sebastien Dejanovski a rovněž investor projektu společnost Quinlan Private.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.