Demolice ZŠ Mánesova

V Havířově by se měl postavit nový sportovní areál. První krok byl zahájen. Soukromý investor začal s demolicí bývalé Základní školy Mánesova. Projekt počítá i s vybudováním nových parkovacích stání.

Těžká technika najela do areálu bývalé Základní školy Mánesova v Havířově. Osud celého komplexu je zpečetěn. Jde k zemi. Místo chátrající školy má vzniknout sportovní hala s ledovou plochou. Zároveň radnice investuje přes patnáct milionů korun do vybudování velkého parkoviště, které v lokalitě chybí.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Nebude to jediné parkoviště v této lokalitě, má tady vzniknout soukromým investorem, kterému město odprodalo bývalou budovy Mánesky a jak vidíme, už jde dolů, tak bude mít také ještě parkovací plochy a měl by tady vzniknout druhý zimní stadion, ale prosím nebude to stadion toho typu, který máme u autobusového nádraží, bude to nová moderní budova a já myslím, že občané budou velmi brzy informování o tom, jak bude vypadat.”

Investor by chtěl zachovat ten název, že by se to tady jmenovalo Máneska. Jak se vám ten nápad líbí?
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Mně se to líbí moc, protože všichni tady tomu říkají Máneska. Už od dětství tomu říkáme Máneska. Mně ten projekt se celý líbí, jednak proto, že se jedná o PPP projekt, protože je to spojení soukromých peněz s těmi obecními. Ty projekty na sebe velmi dobře navazují a já věřím, že vše, co tady vznikne, bude ku prospěchu občanů tohoto města.”

Město by chtělo parkoviště dodělat v co nejkratším čase.
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Dneska jsme v listopadu a obalovny jsou pořád ještě otevřené. To znamená je možné pokládat asfalt. Trochu mám obavy z toho, že pokud počasí nebude příznivé, dojde k zavření a tím pádem bychom finišovali na jaro. Kdyby počasí bylo dobré a vydrželo do prosince, tak by se teoreticky mohlo podařit, že v prosinci již by bylo hotovo. Ale uvidíme, jak nás počasí pustí a jak se nám bude dařit zvládat a stíhat výstavbu.”

Do konce roku by chtěl také investor dokončit demolici bývalé školy. Stavba druhé ledové plochy se bude odvíjet od získání dotace.Petr Malíř, investor a jednatel HC Wolves Český Těšín: “Čekáme na otevření dotačního titulu z Národní sportovní agentury, což má být důležitou součástí financování té výstavby, ale ten dotační titul není ještě otevřený. Takže neumíme odhadnout, jak pak rychle budeme schopni tu halu postavit. Je to závislé od toho dotačního titulu.”

Pokud investor získá dotaci, samotná výstavba by mohla začít v příštím roce a trvat by měla devět měsíců. Otevření areálu se plánuje pro sezonu 2023 – 2024.

zdroj: polar.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.