Demolice vily v Šenově u Nového Jičína

V nedávné době proběhla demolice vily z konce 19. století v Šenově u Nového Jičína, kterou si nechal postavit Anton Peschel.

Po znárodnění zde fungovala dlouhé roky školka. V roce 1993 objekt za 3,5 mil. KČ koupil balkánský podnikatel Goran Boban. V lednu 2015 vilou otřásl výbuch, o pět měsíců později se pod sutinami nalezla dvě těla chorvatských mafiánů, kteří přípravu exploze zpackali.

Výbuch způsobil vile takové škody, že rekonstrukce by vyšla na další desítky miliony korun. Proto nový majitel, společnost Stosta Nový Jičín a.s. (provozovatel očních klinik Gemini) přistoupil k demolici. Vyrůst by zde mělo zdravotnické zařízení.

Aktuálně po vile nezbylo téměř nic. Pouze jáma.

Rodina továrníka Peschela nechala postavit vily dvě. V druhé se v současné době nachází Obecní úřad obce Šenov u Nového Jičína. Zbourána byla vila se zelenou fasádou.

Související články


Komentáře

 1. Stojan Jakotyč :

  Dobrá balkánská storka. Goran a Branko, dobro došli. Na IDNESu jsem se dočetl, že soudce údajně prohlásil, že Goran není žádný zločinec, ale nešťastný člověk, „který zvolil špatný obchodní směr a špatné obchodní partnery.“ Tomu říkám umění eufemismu.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Jakub :

  Balkánská pohádka více než trochu přikrášlená. Výbuch vilu nijak významně nepoškodil, byla celistvá, což dokazují mimo jiné letecké snímky.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 3. Alena :

  Škoda vily, že by byla na zbourání, určitě ne.

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.