DB investuje v Mošnově

Již před rokem jsme informovali o záměru německé společnosti Deutsche Bahn DB Cargo postavit v Mošnově logistické centrum. Nyní jsou zprávy oficiální.

Záměr vybudovat ve strategické průmyslové zóně Ostrava Mošnov velké multimodální logistické centrum je blízko naplnění. O jeho výstavbu by se měla postarat společnost Consens Investments, která zastupuje zájmy firmy DB Schenker, dceřiné společnosti jedné z největších logistických firem světa Deutsche Bahn. Záměr prodat této firmě pozemky o rozloze 54 ha schválili 18. října ostravští zastupitelé. Koncept řešení logistiky v rámci strategické průmyslové zóny Ostrava Mošnov byl přijat už při jejím vzniku. Developerské firmě HB Reavis, která mělo centrum vystavět, se ale dlouho nedařilo najít konečného uživatele. Proto do procesu vstoupilo město, které i díky aktivitám na investičních veletrzích přivádí do zóny nového významného investora.

„Dohodli jsme se s ním, že přijede do Ostravy za měsíc, kdy se bude rozhodovat o uzavření konkrétních smluv, a představí svůj projekt i veřejnosti,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Podle současných informací se jedná o vybudování na ploše téměř 54 hektarů poblíž Letiště Leoše Janáčka velkého logistického centra, které bude obsluhovat všechny dostupné druhy přepravy – silniční, železniční i leteckou. Haly a kontejnerové překladiště by měly zabrat plochu 155 tisíc metrů čtverečních. Hodnota investice se bude pohybovat v řádu miliard korun. Projekt bude rozdělen do čtyř fází. V rámci první vznikne velká průmyslová hala o rozloze 50 tisíc metrů čtverečních, která by měla být hotova na začátku roku 2021. Realizace celého záměru by měla skončit v roce 2023.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Takže jak se tak dívám, z toho Mošnova nám roste pěkný kočkopes. Všechno kolem letiště zastavíme halama, cestující jedoucí vlakem na letiště (i když je jich jak šafránu) se budou čučet na kontejnery, ale hlavně, železniční cargo u letiště? A co takhle cargo přímo naa letišti? To až přijde kraj s tímto nápadem, bude už pozdě, protože v Katowicích budou rychlejší. Prostě chápal bych, když se píše o skloubení všech tří doprav, že cargo bude navazovat přímo na letištní plochu, takhle snad chtějí zboží přeložit z letadla na kamión a dovézt zboží do skladu, který je za plotem? Přijde mi to krátkozraké a nic neřešící a už vůbec ne jako krok, který zazněl včera v Událostech z regionu, že to zvýší atraktivitu letiště.

  Thumb up 2 Thumb down 15
 2. sanju :

  Trochu off-topic, ale to je na Google mapách opravdu už vidět příprava na obchvat Mošnova?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Nákladní cargo funguje v nových halách na letišti již několik let.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Crazym :

  sanju: No proč ne, pokud mají čerstvé fota, už se tam nějakou dobu pracuje a na Mapách je to vyznačeno taky dávno https://mapy.cz/s/28F3s :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. sanju :

  Crazym: Díky za upřesnění, já měl za to, že začaly teprve práce na obchvatu Skotnice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: sanju: Co jde vidět na snímcích je zemní val u budoucího obchvatu a práce na vnitřních sítích PZ. Obchvat Skotnice, který se začal budovat v létě ani na snímcích není.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Michal :

  A kam mam poslat životopys?

  Thumb up 0 Thumb down 5
 8. thvari :

  Jestli má kraj pořádnou kuráž, když teď diskutují o modernizaci přistávací dráhy a možné přístavbě druhé k ní, nechť rovnou přitáhne velké dopravce a udělá z Mošnova druhé české mezinárodní letiště s linkama do Evropy i mimo Evropu. Máme moderní řídící věž, odklízecí techniku, infrastrukturu – dálnici i koleje -, spádová oblast od Košic po Wroclaw.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 9. MiPol :

  Crazym: Obchvat Mošnova se ještě nestaví, v plánu je zahájení tak za 5 let. Teď se staví jenom obchvat Skotnice.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Petr Lesák :

  thvari:
  A o co myslíš, že se kraj za peníze daňových poplatníků snaží?
  Za ty zybtečně vyhozené peníze, spálené na leteckém benzínu kvůli prázdným sedačkám v letadlech, kterými NIKDO nechce létat už mohla být postavena druhá taková „Prodloužená Rudná“!!!
  Představuješ si to jako Hurvínek válku.
  Samozřejmě se investovaly stovky milionů do rozlétávání linek, ale zbytečně a bez účinku. Po skončení dotací dopravci skončili – jeden z nich, Daneš Zátorský, dokonce i málem za mřížemi!!! :D :D :D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. thvari :

  Petr Lesák: Ale ty peníze už vyhozené jsou a ta dráha se rekontruovat musí, jinak by tam už nelétalo vůbec nic, tudíž investice jsou 0. Zbývá přitáhnout let. společnosti. Jsem myslel, že nám na kraji teď vládne akční pravice s hnutím, které nekecá a maká?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Crazym :

  Sorry pánové, já se na Google ani nedíval, jen tam kolem jezdím a vím, že se už něco začalo dělat a nezkoumal jsem jestli se to týká Skotnice nebo Mošnova :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Michal :

  spádová oblast od Košic po Wroclaw?
  To byl dobrý matroš.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. Patrik :

  Akční pravice s hnutím co chce zas zavést vrtuláč do Vídně. Jediným řešením už je prodej nebo pronájem. Myslím, že se za 13 let ukázalo, že letiště v rukou kraje nemůže fungovat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. D-r :

  Ostrava – Amsterdam nebude. http://zdopravy.cz/ostrava-amsterdam-nebude-kraj-ma-novy-sen-o-dotovane-lince-do-vidne-2940/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. MM :

  Patrik: Člověk by brečel. To se to podniká, když nám to platí kraj. Opět model, který zde „fungoval“ a výsledkem je velké NIC. Teď budou opět vyhazovat peníze do kanálu. Musí to být úmysl, nějak to přeprat přes letiště, jinak tomu opravdu nerozumím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Michal :

  Ani Helsinky. To je ale překvapení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. MG :

  Aktuálně probíhá skrývka ornice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Danek :

  Počet centrujících nám vzrost o 25%.Nové linky na podzim.Cargo atd.viz článek.https://ostrava.idnes.cz/letiste-pocty-cestujicich-mosnov-letiste-leose-janacka-pjn-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180130_379812_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.