Cyklolávka přes I/11 v Šenově

Aktuální fotografie výstavby cyklistické lávky přes silnici I/11 v Šenově.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. a tak daří se :

  nevěřím, bomba👍

  Thumb up 6 Thumb down 18
 2. La Paczka :

  a tak daří se: Co je na tom k nevěření ? V budování rozhleden v údolích a předimenzované cyklistické infrastruktury na naprosto nevhodných místech je Česko světová špička a velmoc číslo 1. Polsko má zase třeba lepší dálniční síť, ale my v dotačním Česku dobře víme, že spokojený cyklista mezi tunou kortenu na mostě ústícím na silnici druhé třídy je základem státu a jeho prosperity.

  Thumb up 22 Thumb down 7
 3. Crazym :

  To čumím, naposledy jsem tamtudy jel na kole na Štěpána a nic tam nebylo, překvapili 👍
  Netuší někdo kdy plánují otvíračku?

  Thumb up 3 Thumb down 18
 4. Libor Hromek :

  No a kde je ta cyklotrasa,na kterou by logicky měla tato megastavba navazovat? Zase cesta s rušným provozem. Cesty v dezolatnim stavu , nedokončená kanalizace a nejdražší svoz odpadu v širokém dalekém okolí, ale pseudo vlastnim kukačka vozem. Nad tím by se měli všichni občané šenova zamyslet a né stavět náměstí zase na dluh. Jen populismus. Zamyslete se spoluobčané.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. petrK :

  La Paczka: kolik těch rozhleden v údolí máme? dokážeš vyjmenovat alespoň jednu?

  Thumb up 2 Thumb down 18
 6. kulich :

  Libor Hromek: No mužete si to přečíst zde
  https://www.msk.cz/kraj/zastupitelstvo/soubory.html?id=20831:

  Thumb up 1 Thumb down 3
 7. La Paczka :

  petrK: Dokážu: „Nestojí dokonce ani na kopci, nýbrž v mělkém sedle mezi dvěma vrchy, v podstatě na dně visutého údolí. Tomu samozřejmě odpovídá mizerný rozhled do dálky.“

  https://www.idnes.cz/cestovani/tipy-na-vylet/rozhledny-ze-kterych-se-nerozhlednete-absurdni-vyhlidky-bilych-karpat-za-miliony.A110216_171551_igcechy_tom

  Thumb up 21 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Libor Hromek: To napojení mimo hlavní tahy se přímo nabízí https://mapy.cz/s/jutoruteto Ale to byste to tam trochu musel znát a ne jen planě plkat na netu 😉 Pak už to stačí jen tady vyznačit https://mapy.cz/s/jenodegefu a nebezpečná značená cykloturistická trasa po hlavní cestě se může vynechat anebo nechat těm co rádi jezdí v provozu. Já osobně ale radši jezdím tudy https://mapy.cz/s/gohusemame je to tam nejen hezčí ale i bez stoupání 🙂

  Thumb up 1 Thumb down 18
 9. davidb :

  Odpověď na více otázek.
  – Cyklo i pěšo propojení centra Šenova s nádražím a částí Volenství je hrozná. Tato lávka tomu dost pomůže.
  – Silnice II/478 se bude letos rekonstruovat od křižovatky s II/573 po Václavovickou v Horních Datyních. Zda se bude rozšiřovat i o cyklostezku bohužel nevím.
  – Viděl jsem i plány na rekonstrukci železnice. Budou se rušit 2 přejezdy – Václavovická u bývalého VOKD a právě ten u nádraží, kde Crazym vyznačoval trasu.

  Thumb up 2 Thumb down 18
 10. Tom :

  La Paczka: Cyklostezky s dálnicemi nesouvisí, je to naprostý argumentační faul. Pomalé tempo stavby dálnic souvisí spíše se špatnými zákony. Navíc nevidím žádný důvod, proč by cyklisté měli být ohrožováni a znevýhodňováni na úkor dálnic.

  Thumb up 7 Thumb down 19
 11. La Paczka :

  Tom: Jistě se nejedná ani omylem o argumentační faul, nýbrž o uměřenou rétorickou hyperbolu, která stručně vystihuje rozdíl priorit v ČR a RP. Pokud jde o mě, tak já důvody pro preferenci investic do zvýšení hlemýždího tempa výstavby dálniční sítě v ČR na úkor přemrštěných investic do sváteční víkendové volnočasové cyklistiky tedy vidím.

  P.S. Pomalé tempo výstavby dálnic jistě souvisí i s konkrétní podobou zákonů, souhlasím. A také se socialistickým způsobem vyvlastňování soukromých pozemků, kdy spekulant s konexemi je odměněn a farmář zbídačen.

  Thumb up 18 Thumb down 4
 12. Crazym :

  davidb: Hle tam kde jsem vyznačil rozhodně není přejezd a je to ideální protnutí kolejí nejen pro cyklisty 🙂 https://mapy.cz/s/jobosunaco

  Thumb up 1 Thumb down 18
 13. davidb :

  Crazym:
  To jsem nevěděl. Dík za info.
  Jen vím, že se nádraží má posouvat k Frýdecké a má se tam rušit nějaký průjezd pro traktory. Přejezd číslo P8296.
  To ale asi nebude tento podjezd.

  Thumb up 2 Thumb down 17
 14. Ic540 :

  davidb : Budou se rušit ohledně plánů železnice tři přejezdy. I ten u mlýnku od Šenova ve směru Havířov. Také dojde k posunu zastávky Šenov pod most ulice Frýdecká. V Bartovicích bude jedno nástupiště místo současných dvou. Trať 321 bude plně bez železničních přejezdů. Tolik k železnici. A snad při opravě Vámi zmíněné komunikace dojde na chodník či cyklopruh. To se mi zatím nepodařilo zjistít…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 15. O. :

  La Paczka: Ty voe, kde u nas vidis nejake premrstene investice do cyklisticke infrastruktury (at uz mestske nebo rekreacni)? Byl ses nekdy podivat treba v Rakousku nebo v Nemecku?
  Taky bych si u nas pral vystavbu dalnic jako v Polsku, ale to neznamena, ze musime rezignovat na cyklodopravu. Prave naopak, i tady je treba pridat a zrychlit.

  Thumb up 7 Thumb down 21
 16. La Paczka :

  O.: Tyvoe, věřím, že ses ráno v práci osprchoval a převléknul z legínek, protože určitě jsi do práce jel na kole, žeo ? A pokud náhodou ne, tak jsi právě asi ten konzument přemrštěných investic do volnočasové, víkendové cyklistiky po česku. Já vím, hloupý ten, kdo nečerpe. P.S. Dávám přednost Fahrradstraße před našimi dlážděnými cyklostezkami na společných chodnících pro cyklisty a pěší.

  Thumb up 21 Thumb down 10
 17. davidb :

  Ic540:
  V situačním výkresu, který mám ale pouze pro ulici Vratimovskou a Datyňskou po křižovatku s Šenovskou a její asi 200 m, tak žádné rozšíření ani chodník či cyklostezka zakresleny nejsou.

  Thumb up 0 Thumb down 16
 18. davidb :

  Ic540:
  Jo, ten u mlýnku, to je přesně ten přejezd pro zemědělskou techniku co jsem zapomněl zmínit.
  U nás se místo přejezdu bude dělat nadjezd.

  Thumb up 0 Thumb down 16

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.