Komentáře

 1. Hrdý ostravák :

  Odliv lidi z Ostravy zapricinuje i vulgarni kapitalismus ,ktery prebyva v tomto systemu z 90.let jen nepatrne metamorfozovan do jine mutace. Cesky vulgarni kapitalismus,zel ponejvic kvete v Ostrave. Tento system nese mnoho stereotypu,ktere patri do 19.stoleti. Vypichnul bych dva nejtrapnejsi : clovek musi mit v dnesni dobe ostre lokty , a kazdy clovek je nahraditelny. Tato budova je chram tohoto systemu.

  Thumb up 6 Thumb down 10
 2. Jann :

  Hrdý ostravák: :-D Masakr metafory, ale to zdělení mezi řádky je bohužel pravda.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. balde :

  Hrdý ostravák: a za komunismu neplatilo že člověk musí mít ostré lokty , a každý člověk je nahraditelný?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. aggu :

  Hrdý ostravák: Jak by si zhodnotil současný trend míry vulgárnosti mutace kapitalistického systému (vyjádřený řekněme jako stavová veličina MVmks), jako příčiny „odlivu lidí z Ostravy“ (OLzO)? Když „odliv lidí“ vyjádříme jako záporný přírůstek počtu obyvatel Ostravy, řekněme po kvartálech a za posledních 5 let, lze jej charakterizovat, pro zjednodušení, lineární regresí pomocí přímky y = 0.0392 * x – 2039.6. Což, jak na první pohled uznáš, je přímka s kladnou směrnicí – jedná se tedy funkci rostoucí, tudíž hodnota OLzO se prokazatelně zvyšuje (nabývá menších záporných hodnot), ergo odliv lidí se prokazatelně snižuje a MVmks se musí rovněž (jako příčina odlivu) adekvátně snižovat. Pokud platí tvá premisa, že vulgární kapitalismus, reprezentovaný MVmks je v přímé úměře k odlivu lidí (OLzO) a současně kvete, tedy se zvyšuje, charakter té přímky je v přímém rozporu s tvým tvrzením.
  Dále přijmeme tvé tvrzení, že tento typ budovy je chrámem vulgárního kapitalismu. Stav vulgárního kapitalismu pro naše účely charakterijeme pomocí MVmks, který by ovšem, jak je uvedeno výše, měl v posledních 5 letech klesat. Určitě lze odhadnout vztah mezi MVmks a plochou zastavěnou těmito chrámy na území města – rovněž jako přímou úměru – tj. vyšší MVmks – více chrámů. Plocha zastavěná chrámy je v Ostravě bezesporu trvale rostoucí (tady se omlouvám, nemám to kvantitativně podloženo). Nicméně to je opět v přímém rozporu s klesající hodnotou MVmks a jejich vzájemným vztahem.
  Něco není v pořádku ;)
  Pokud bychom vyřešili oba rozpory, mělo by smysl se posunout dále – k závislosti potřeby ostrosti lidských loktů na čase, a k lidské nahraditelnosti.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 5. Jakub :

  Není to objekt O8 ale O11 ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jakub: A mohu se zeptat jak jste k tomu došel?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Jakub :

  Jednoduše https://drive.google.com/open?id=1ihOLMjk2kRzXxvjpOICTmYjA82JdwAXj
  O11 je až za ABB a ta se bude stavět snad příšti rok.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. D-r :

  Hrdý ostravák: https://youtu.be/j800SVeiS5I

  Thumb up 1 Thumb down 2
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jakub: Ok díky za info. Původně tam měl stát objekt O12, ale od počátku je prezentována stavba objektu O8.

  https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2018/10/Screenshot-2012-10-17_21-22-40.jpg

  Dodnes tam nemají vyvěšeno stavební povolení ani žádnou jinou informaci takže se to nedá poznat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. off :

  Hrdý Ostravak super koment tak je. Podivejme se čo lidi voli. Ostravak se da koupit na donut a kafe. A vo voli Ano co 4 roky neudelalo nic. Hnuti Ostravak bo kurde to ma nazvu Ostravak.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 11. luda :

  Podíváme se čo lidi voli kafe a kobliha bo to fajne 😀 stranu Ostravak bo to v nazvu ma Ostrava 😀 bo fajne 😀 Ty co maji rozum piráti 😜 A budeme dele spať a upečene koalici v Nemecku 😀 Bo nemáme čas 😀 bo razovity region 🙂 Každe 4 roky slibuje bo Ostravanum že bude dobra robota Ostravice opravena :D další komíny nebudeme stavet :D Další spalovnu nechceme. Ta nechceme byt košem CŘ. Bo sme fajnovy :D

  Thumb up 1 Thumb down 7
 12. Danek :

  Já jsem fakt zvědavý jak to poskladají viz.článek.https://ostrava.idnes.cz/vznik-koalice-v-ostrave-se-zadrhl-dq9-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181012_432419_ostrava-zpravy_jog

  koalice s Ostravakem je na nic, s piráty na nic….pokud má rozjet rozvoj města bylo by střizlivým duchem přivřít oči a jít do toho s ČSSD nebo SPD.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 13. Danek :

  Danek: Zapoměl jsem na Komanče.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 14. Pepper :

  Danek: Nikoho dalšího Macura nepotřebuje, ANO+ODS+KDU má 30 zastupitelů z 55. Když se bude Semerák cukat, může ho odkázat do patřičných míst.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Danek :

  Pepper: Já tuto var. nepočítal na zastupitele,pokud tedy ty tři strany dají dokupy nadpolovičku, pak upřímě vedení ANO +Macuru vůbec nechápu.Semerák braní vestavbě v centru a zbytečně kafrá do spoustu dalších věcí…já upřímě nechápu když postavím koalici ze tří stran tak proč zvořilostně zvát stranu třetí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. aggu :

  Danek: Jsi naprosto mimo realitu. S ČSSD ani SPD nikdo při smyslech pracovat nemůže.
  Je obrovská úleva, že Ostrava se zbavila lidí jako Rykala, Palyza… SPD se zbavit bohužel nelze, Gaussova křivka je neúprosná a tyhle extrémy je prostě nutno respektovat. Vždycky tu byli a budou lidi s názory jako třeba ta paní z Čertovy Lhotky nebo nová zastupitelská superstar Tomáš Raždík z SPD. Ten je svými myšlenkami na internetu už docela slavný, skoro tak slavný jako člověk, kterému dělal asistentku.
  Mnohem víc mě děsí to, kdo byl na kandidátce Ostravaku v MOaP jako #1. Nechat takovým lidem centrum jako hračku je sice demokratické, ale hloupé. Stejně tak je hloupé jezdit do Mnichova a snažit se o něco. Chudák developer pak přijede na radnici MOaP a dostane poučku o nenahraditelnosti solitérních smrků pro chod města.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 17. Danek :

  Tak bude podepsana koalicni smlouva.ANO,Ostravak,ODS,Kdu..pokracuji jako uplynule 4roky…tak uvidime co centralni obvod.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 18. Jura :

  Co to teda bude?Amazon ci Alibaba?Kdy to ma byt hotove?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. Jakub :

  Jura: Tato stavba má oficiální označení od CTP 011 a bude tam Klasek pyrotechnika, v další jednotce má překladiště jiná firma a poslední jednotka je zatím bez nájemce.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.