Čs. armády č. p. 225

Lešení na rekonstruovaném objektu na ulici Čs. armády v Příboře je již sundáno a dům odhalil svou novou fasádu.

Mansardová střecha byla doplněna o vikýře. Původní plechový krytina byla nahrazena šablonou v tmavém odstínu. Nově jsou umístěna kastlová okna. Fasáda získala historizující architektonické prvky. Stavební práce nejsou ještě zcela dokončeny, ale již nyní je výsledek více než skvělý.

Stav před stavebními pracemi

Související články

Komentáře

  • Winter 29.01.2024  ●  07:12

    Zas a znovu: škoda těch utopených oken.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 6
  • Dan 29.01.2024  ●  07:16

    Winter: Tady to je zcela v pohode..

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • Ondřej Koutňák 29.01.2024  ●  07:28

    Winter:
    V tomto případě mi to přijde v pořádku. Evidentně okna nenechali na původních pozicích, ale vysunuli je k líci fasády. Jistě by bylo hezčí vysunout je ještě o něco více, ale to už by patrně značně narostly náklady na montáž.
    PS: neznáme podrobnosti – stav zdiva, tl. původní omítky, tl. zateplováku, atp… nelze proto od počítače podle obrázků soudit.
    Za mne fasáda vypadá skvěle – správná struktura a barva omítky. 1*

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 1
  • Winter 29.01.2024  ●  10:44

    Ondřeji, já to chápu, ale… Když už fasádu udělali s takovým důrazem na detail, je třeba si uvědomit, že historicky se okna zarovnavala s omítkou. Můžeme se bavit o to, že kastlikove okno a bla bla, ale ta plasticita fasády je prostě promenena.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.