Co bude dál s bývalým pivovarem?

Opava – Vybouraný a opuštěný prostor bývalého pivovaru znovu vzbudil negativní ohlasy Opavanů. Sílilo podezření, že společnost Develon jedná podobně jako dříve firma Plaza v místech bývalé tržnice.
Podle slov zástupců Develonu to ale není pravda. Koncem září předal Develon staveniště generálnímu dodavateli první části stavby.
„Společnosti Gemo Olomouc bude na staveništi během následujících týdnů a měsíců provádět tryskovou injektáž, zemní kotvy, záporové pažení a také drenážní systém s čerpacími studněmi. Pro zefektivnění pilotového založení stavby zajistí i testovací nesystémovou pilotu, na které ověří přesně charakteristiky podloží,“ přibližuje mluvčí společnosti Develon Martina Cicvárková další činnost pro výstavbu centra.
Dokončení uvedených prací je limitováno závěrem ledna a plynule na ně naváže vítěz výběrového řízení na stavbu hlavního objektu.
Urbanistické zaměření Společenského centra Breda & Weinstein má podle ujištění ředitele společnosti Develon Radima Bajgara respektovat prvky, typické pro historické centrum města Opavy. V praxi to znamená přirozené prodloužení existujících ulic, dotvoření neúplných rezidenčních bloků a realizace vnitroblokových odpočinkových zón.
Jižní část pozemku směrem k centru města bude věnována rezidenční výstavbě, respektující výšku okolní zástavby, linii a tvar bývalých městských hradeb.
Severní část pozemku podél dopravně frekventované ulice Nákladní bude určena komerční zástavbě, plynule navazující na společenské centrum Breda & Weinstein i na zástavbu u křižovatky ulic Nákladní a Pekařské. Tvořena bude směsí obchodů, kanceláří, restaurací a podobných zařízení a jejím dalším úkolem bude odstínění jižního rezidenčního pozemku. Společenské centrum Breda & Weinstein má být otevřeno v polovině března 2012.
Po jeho dokončení chce developerská firma Develon zahájit výstavbu menšího multifunkčního zařízení Slezský dvůr na místě bývalé tržnice. „Něco takového v opavském centru stále chybí a ze sousedství s naším centrem by mohlo těžit,“ přibližuje ředitel Bajgar další záměr společnosti Develon.
zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.